شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

آقای لاهوتی طرح را نمی خواند، هم امضا می کند،هم مخالف صحبت می کند

چهارشنبه,۱۰م شهریور ۱۳۹۵ - سیاسی
IMG_6781

نمایندگان مجلس در جلسه علنی چهارشنبه-۱۰ شهریور-طرح اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک را دستور کار داشتند، طرحی که موجب تنش میان نمایندگان گیلان شد.

به گزارش خبرآنلاین؛ جریان از این قرار بود که مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم، به عنوان یکی از امضاء کنندگان طرح اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک، وقتی که نوبت به بیان نظرات موافقان و مخالفان در مورد این طرح رسید در کمال تعجب در قامت مخالف پشت تریبون مجلس قرار گرفت.

این نکته موجب واکنش علی لاریجانی رئیس مجلس و جعفرزاده نماینده مردم رشت شد. رئیس مجلس خطاب به لاهوتی گفت:شما که طرح را امضا کردید.

لاهوتی نیز در پاسخ به لاریجانی تغییر طرح را دلیل تغییر نظرش دانست و گفت: طرح به  کمیسیون رفت،عوض شد.

پس از موضع گیری لاهوتی، زمانیکه غلامعلی جعفرزاده به عنوان موافق لب به سخن گشود، ابتدای گریزی به تغییر جبهه لاهوتی داشت و گفت: من متاسفم برای برادر لاهوتی که این طرح را نمی خواند، هم امضا می کند، هم مخالف صحبت می کند. بالاخره ما متوجه نشدیم اقای لاهوتی موافق است یا مخالف.

وی در ادامه افزود: ما یک کمیته پاراالمپیک داریم که زیرمجموعه کمیته المپیک است. این مملکت هرچه تا امروز افتخار کسب کرده  از سربلندی این جانبازان و معلولان ما بوده است. بسیاری از این جانبازان پرچم ایران را بالا بردند. هرچه افتخار کسب شده این بچه‌های قهرمان جانباز بودند. باید تلاش کنیم این کمیته از زیر یوق کمیته المپیک خارج شود.

او در ادامه به مزاح خطاب به لاریجانی گفت: اقای لاهوتی کتابش را بالا آورده که به من تذکر بدهد ولی شما توجه نکنید.

لاریجانی نیز در پاسخ به این گفته جعفرزاده، اظهار داشت: از اوامر شما تشکر می کنم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.