شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

آقای لاهوتی طرح را نمی خواند، هم امضا می کند،هم مخالف صحبت می کند

چهارشنبه,۱۰ام شهریور ۱۳۹۵ - سیاسی

نمایندگان مجلس در جلسه علنی چهارشنبه-10 شهریور-طرح اساسنامه کمیته ملی پارالمپیک را دستور کار داشتند، طرحی که موجب تنش میان نمایندگان گیلان شد.

به گزارش خبرآنلاين؛ جريان از اين قرار بود كه مهرداد لاهوتي نماينده مردم لنگرود در مجلس دهم، به عنوان يكي از امضاء كنندگان طرح اساسنامه كميته ملي پارالمپيك، وقتي كه نوبت به بيان نظرات موافقان و مخالفان در مورد اين طرح رسيد در كمال تعجب در قامت مخالف پشت تريبون مجلس قرار گرفت.

اين نكته موجب واكنش علي لاريجاني رئيس مجلس و جعفرزاده نماينده مردم رشت شد. رئيس مجلس خطاب به لاهوتي گفت:شما که طرح را امضا کردید.

لاهوتی نيز در پاسخ به لاريجاني تغيير طرح را دليل تغيير نظرش دانست و گفت: طرح به  کمیسیون رفت،عوض شد.

پس از موضع گيري لاهوتي، زمانيكه غلامعلي جعفرزاده به عنوان موافق لب به سخن گشود، ابتداي گريزي به تغيير جبهه لاهوتي داشت و گفت: من متاسفم برای برادر لاهوتی که این طرح را نمی خواند، هم امضا می کند، هم مخالف صحبت می کند. بالاخره ما متوجه نشدیم اقای لاهوتی موافق است یا مخالف.

وي در ادامه افزود: ما یک کمیته پاراالمپیک داریم که زیرمجموعه کمیته المپیک است. این مملکت هرچه تا امروز افتخار کسب کرده  از سربلندی این جانبازان و معلولان ما بوده است. بسیاری از این جانبازان پرچم ایران را بالا بردند. هرچه افتخار کسب شده این بچه‌هاي قهرمان جانباز بودند. باید تلاش کنیم این کمیته از زیر یوق کمیته المپیک خارج شود.

او در ادامه به مزاح خطاب به لاریجانی گفت: اقای لاهوتی کتابش را بالا آورده که به من تذکر بدهد ولی شما توجه نکنید.

لاریجانی نيز در پاسخ به اين گفته جعفرزاده، اظهار داشت: از اوامر شما تشکر می کنم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.