شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

آمریکا با ترس از قدرت و توان هسته ای ایران، فضای اعتماد بین کشورها در زمینه بانکی ایجاد نکرده است

سه شنبه,۱۱ام آبان ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با ارزیابی گزارش 6 ماهه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از برجام اظهار داشت: از زحمات وزارت امور خارجه و تیم مذاکرات نهایت تقدیر و تشکر داریم، تلاش آنها نباید نادیده گرفته شود، همانطور که از ابتدا پیش بینی می شد و مقام معظم رهبری نیز تاکید داشتند، غربی ها و به خصوص آمریکا در اجرای برجام قابل اعتماد نبود و نیست.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: به دلیل فضای مسمومی که در جهان علیه ایران وجود داشت، ما تلاش کردیم ضمن اثبات حقانیت خود باید به دنیا نشان می دادیم که جنگ افروز و دنبال بمب هسته ای نیستیم بلکه تاکید کردیم که فعالیت هسته ای صلح آمیز داریم، تصور می کنم به این هدف رسیده ایم.

وی گفت: آمریکا با ترس از قدرت و توان هسته ای ایران، فضای اعتماد بین کشورها در زمینه بانکی ایجاد نکرده است و کشورها جهان از ترس دبه آمریکایی ها به سمت برقراری ارتباط بانکی با ایران حرکت نکرده اند.

این نماینده توصیه کرد: واشنگتن اگر به دنبال فضای مثبت در پسا برجام و خواهان استمرار اجرابی برجام است توصیه می کنیم، حسن نیت خود را با برقراری ارتباط بین بانکی نشان دهد.

جعفرزاده تاکید کرد: همچنین باید از دست درازی و غارت اموال مردم ایران دست بکشد چرا که احتمال اقدامات تلافی جویانه از سوی ایران وجود دارد. البته ایران نشان داده است که عاقلانه تصمیم گیری می کند و نمونه رفتار خویشتن دارانه را می تواند در هشت سال جنگ، رفتار خصمانه کشورهای همسایه از جمله عربستان سعودی دید.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با این حال خویشتن داری جمهوری اسلامی حدی دارد و نباید انتظار داشته باشند که در برابر بدعهدی آنها بیش از این خویشتن داری نشان می دهیم.

اجرای برجام در زمینه ارتباط بانکی با مشکل روبه رو است/ بدعهدی آمریکا دلیل کندی اجرای توافق هسته ای است

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.