شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

آمریکا دبه کند از مسیر برجام خارج می شویم

دوشنبه,۱۷ام خرداد ۱۳۹۵ - سیاسی
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تهدیدهای اخیر آمریکا در خصوص اعمال تحریم‌های جدید تاکید کرد: اگر آمریکا دبه کند و به تعهدات خود پایبند نباشد ایران از مسیر اجرای برجام خارج می‌شود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  با انتقاد از واشنگتن برای اعمال تحریم های جدید در پی دریافت سامانه موشکی اس 300، اظهار داشت: تقویت بنیه دفاعی هر کشوری حق است مخصوصا با توجه به وجود کشورهای قلدر مآب مثل آمریکا که تابع هیچ قانونی نیستند.

این نماینده با بیان اینکه آمریکا تلاش دارد تقویت بنیه دفاعی را به برجام گره بزند، گفت: تقویت دفاعی هیچ ارتباطی به برجام ندارد و در این باره در مذاکرات هسته ای نیز صحبت یا توافقی صورت نگرفت. آمریکا با ادامه تهدیدات خود به اعمال تحریم های جدید این فرصت را برای ایران باقی می گذارد که از تعهدات برجام خارج شود و راه خود را در فعالیت صلح آمیز هسته ای ادامه دهد.

وی تاکید کرد: اگر واشنگتن دست به اعمال تهدید جدیدی به بهانه سامانه مشوکی اس 300 بزند برای دنیا مشخص می شود که غربی ها اهل دبه و پایبند به هیچ اصولی نیستند. در صورت اعمال تحریم جدید ایران به فعالیت صلح آمیز خود را خارج از توافق برجام ادامه خواهد داد چرا که ما نمی توانیم با وعده های پوچ غربی ها کنار بیایم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.