شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفر زاده در تشریح نشست مجمع نمایندگان گیلان با آیت الله جنتی:

ابراز تاسف آیت الله جنتی نفوذ برخی فتنه گران در دستگاه های حکومتی

دوشنبه,۱ام شهریور ۱۳۹۵ - سیاسی
نماینده مردم رشت، در مجلس، در تشریح مجمع نمایندگان استان متبوع خود با دبیر شورای نگهبان گفت:آیت الله جنتی اظهار کرد که مجلس باید با جدیت با پدیده قاچاق مقابله کند

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، در تشریح نشست عصر امروز مجمع نمایندگان و استاندار گیلان با آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان گفت:آیت الله جنتی در این دیدار اظهار کرد که اگر نظارت نمایندگان به صورت کامل اجرا می شد، فیش های حقوقی غیرمتعارف ایجاد نمی شد و برداشت از بیت المال صورت نمی گرفت و تاکید کرد که نمایندگان وظیفه نظارتی خود را به صورت کامل اجرا کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آیت الله جنتی یکی از بزرگترین مشکلات کشور را قاچاق عنوان کرد، افزود:دبیر شورای نگهبان اظهار کرد که تولید راکد بوده و نظارتی بر گمرک وجود ندارد و از قول دادستان عنوان کرد که از هر 4 هزار خودروی وارد شده از بندرعباس 150 خودرو کنترل می شود و به مجلس توصیه کرد که با جدیت با قاچاق مقابله کند و فرمود که نمایندگان می توانند از قدرت جمهوری اسلامی و قانون اساسی استفاده کرده و از وزرا سوال و آنها را استیضاح کنند.

ابراز تاسف آیت الله جنتی نفوذ برخی فتنه گران در دستگاه های حکومتی

وی اظهار کرد:دبیر شورای نگهبان با امحای کالای قاچاق مخالف بود و عنوان کرد باید راه حل دیگری برای مقابله با آن اندیشیده شود و به مجلس توصیه کرد برای رفع رکود و افزایش رشد و درآمد مردم راهکاری بیندیشد.

جعفرزاده با اشاره به اینکه دبیر شورای نگهبان فتنه و آشوب کشیده شدن چندماهه کشور را سرزنش کرد، ادامه داد:آیت الله جنتی از حضور برخی فتنه گران در دستگاه های حکومتی و نفوذ آنها در این دستگاه ها ابراز تاسف کرد و خواستار شناسایی و تقابل نمایندگان با این افراد شد و اظهار کرد که نمایندگان اگر وزیری این اقدام را انجام می دهد، با وی برخورد کنند.

گلایه دبیر شورای نگهبان از وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم

وی با بیان اینکه آیت الله جنتی تاکید کرد که نمایندگان توصیه های مقام معظم رهبری را سرلوحه کار خود قرار داده و از کنار آن به راحتی نگذرند، یادآور شد:تاکید مقام معظم رهبری بر انقلابی بودن نماینده ها است و دبیر شورای نگهبان شاخصه نمایندگان و فضای مجلس را انقلابی بودن عنوان کرد.

جعفرزاده با بیان اینکه دبیر شورای نگهبان از وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم گله مند بود، افزود:نرخ بیکاری نباید در کشور بالا باشد و تولید باید فعال و موانع آن باید برطرف شود.

تاکید آیت الله جنتی بر محور قرار گرفتن اقتصاد مقاومتی در فعالیت نمایندگان

جعفرزاده ادامه داد:آیت الله جنتی بر جلوگیری از رابطه و نفوذ آمریکا تاکید کرد و گفت اگر آمریکایی ها به کشور وارد شوند شدت عمل آنها در چپاول اموال بیش از زمان شاه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه آیت الله جنتی بر محور قرار گرفتن اقتصاد مقاومتی در فعالیت نمایندگان تاکید کرد، ادامه داد:عده ای به راحتی این موضوع را به زبان می آورند که اقتصاد مقاومتی راهکار رفع مشکلات نیست و رابطه با آمریکا راه حل مشکلات است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، عنوان کرد:دبیر شورای نگهبان تاکید کرد مجلس باید درد مردم را حس کند، البته در عملکرد مجلس مشخص می شود که چه میزان توانسته متوجه مشکلات مردم شده و مشکلات آنها را رفع کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آیت االه جنتی از نمایندگان خطه شمال به خصوص گیلان تشکر کرد، تصریح کرد:روحیه نقدپذیری دبیر شورای نگهبان مورد توجه نمایندگان قرار گرفت و دبیر شورای نگهبان از استاندار نیز به دلیل ایجاد فضای تعاملی بین نمایندگان دولت و مردم در استان گیلان تقدیر و تشکر کرد./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.