شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

اتفاقات تلخ هشتادوهشت نباید بهانه ای برای حذف مخافین باشد!

یکشنبه,۲۴ام بهمن ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی،سخنران همایش تحقق آرمانهای انقلاب در دولت تدبير و اميد در شهرستان انزلی با تاکید بر اینکه هیچ دولتی جز دولت بنی صدر بر ملت ایران خیانت نکرده است گفت:ما پیش از انقلاب آرزوهایی داشتیم و حرفهایی زده‌ایم وعده هایی داده‌ایم،حال امروز که بر می‌گردیم به عقب با خود می گوییم چقدر از آن قولهایی را که داده بودیم عملی شده است؟؟به مردم گفته بودیم که استقلال خواهیم داشت،آزادی خواهیم داشت.نظامی خواهیم داشت که نظام جمهوریت است. اما جمهوریت بر مبنای اسلامیت.اینها شعارهای ما بود. سی و هشت سال بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی سختی های زیادی را کشیدیم همچنین اتفاق‌هایی هم افتاد،دولت های مختلفی  هم بر سر کار آمده اند.اما به اعتقاد بنده بجز بنی صدر هیچ دولتی خیانت نکرده است احتمال دارد اشتباه کرده باشد! احتمال دارد خطا کرده باشد! احتمال دارد ما را دچار خسارت کرده باشد! ولی خائن نبوده است.
نماینده مردم رشت افزود:انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیار بسیار زیادی داشته است ولی در بعضی موارد نتوانسته ایم به اهداف خودمان برسیم.
وی گفت:شب گذشته(۲۰ بهمن) بیست و نهمین سال مجروحیت بنده بود که در بیست بهمن سال ۱۳۶۶ در محور عملیاتی شلمچه  مجروح شدم.امروز بیست و نه سال یک روز از مجروحیت بنده می گذرد نیازی هم ندارم بخاطر دنیا خلاف اعتقادات خودم حرف بزنم.
جعفرزاده ایمن آبادی خاطر نشان ساخت:ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دستاوردهای خوبی داشته ایم،اتفاق های خوبی هم افتاد و خدا را شاکریم اما یکسری کاستی‌‌هایی هم داشته ایم و به  چیزهایی هم نرسیده‌ایم. و در خیلی موارد هم بیخود عقب افتادیم!!!
نماینده مردم رشت با اشاره به برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) گفت:بنده به منتقدان برجام میگویم برجام بد شما جایگزین برجام  چه چیزی داشته اید؟؟؟کشوری که رو به تباهی بود و هر سه ماه حدودا صد و پنجاه هزار بشکه  نفت  ما کمتر می شد و به نقطه ای می رسیدیم که فقط نفت درقبال دارو بود.قطعا وارد جنگ می شدیم سازمان ملل اجازه داده بود بر اساس بند هفت هر کشوری که احساس می کند دچار  خطر است با ما وارد جنگ می شد.
جعفرزاده گفت:اینقدر که برجام را می زنید،اگر این برجام نبود چه چیزی جایگزین برجام داشتید؟ کشور باید به کجا می رفت؟بنده اصلا به دنبال این نیستم که از آقای دکتر روحانی دفاع کنیم،ما مجبوریم!!!گزینه دیگری نداریم!! باید این دولت را حفظ کنیم.من هرگز تمایل ندارم به  هشت سال قبل بر گردم  هشت سال دروغ و پر فساد!!!
جعفرزاده با اشاره به فیش های حقوقی نجومی افزود:امروز این فیش های حقوقی بزرگ را می کنند و گسترده می کنند حتی یک مورد پیدا نشد که خلاف قانون باشد!!در دولت قبل در یکی از این سازمان ها فیش جعلی صادر کردند و آن شخص اصلا وجود خارجی نداشته است  و هشتاد و هشت میلیارد تومان از خزانه برداشت کرد و هیچ کس حرفش را نزد!کل فیش های نجومی  این دولت بیست  و سه میلیارد تومان  بوده است.
جعفرزاده افزود:ما الان نمیدانیم صد و هشتاد میلیارد دلار کجاست؟؟ طلب داریم ولی چین نمی دهد! هند نمی دهد! روسیه نمی دهد! ما مجبوریم پیگر حقوق مردم باشیم تمام تلاشمان باید بکنیم به آن هشت سال بر نگردیم.
جعفرزاده گفت:ما سرمایه های بزرگی در کشور داشتیم و آن سرمایه ها را از دست داده ایم.روزی که آیت الله هاشمی رفسنجانی از بین ما رفت همه ما متاثر شدیم و از توان ایشان و از پتانسیل ایشان استفاده نکردیم چرا  اینطور شد؟؟ چرا اجازه ندادیم؟؟ بعد از اینکه  آقای هاشمی فوت شد و خبرش پخش شد مردم در تشیع جنازه اش چه  غوغا کردند؟!!
وی افزود:ما منتظریم همه یک به یک بمیرند و بمانیم در نبودشان افسوس بخوریم؟چرا نباید از همه ظرفیت ها و  همه پتانسیل‌های کشور استفاده شود؟ نمی بایست آنقدر چتر رهبری را کوچک کنند که فقط یک گروه خاص خودش  را  زیر این چتر جا دهد!!این چتر  خیلی وسیعتر از این حرفها است!سیاه و سفید کردن! طبقه یک و دو کردند!این کاملا اشتباه است.
نماینده مردم رشت گفت:ما باید بتوانیم  همدیگر را با تفکرات و عقاید مختلف تحمل کنیم  و همه بتوانیم زیر این چتر بسمت جلو حرکت کنیم.ما شک نداشتیم  و شک  نداریم که آمریکا دشمن ماست.در برجام ما به تمام دنیا ثابت کردیم که حقانیت با ماست ولی قبلش اینطور نبود قبلش بیخود برای این کشور مشکل ایجاد کردیم بی جهت تنش ایجاد کردیم  سیاست دیپلماسی دولت  آقای روحانی در بیرون بسیار بسیار دیپلماسی درستی بود حقانیت ما را ثابت کرد امروز در داخل با توجه به اهداف بسیار بسیار بزرگی که داریم باید از همه پتانسیل خودمان استفاده کنیم نباید کشور را منحصر یک گروه خاص یا یک جناح خاص کنیم.خیلی ها هم تلاش می کنند مردم را دلسرد کنند!! مردم را پشیمان کنند!!
جعفرزاده افزود:طرف مقابل ما دبه در می آورد اعلام می کند سر ما کلاه رفته است! که کلاه رفته است!! این هنر بچه های ما بود.بجای اینکه به دشمن حمله کنیم به داخل حمله می کنیم و مجموعه خودمان را تضعیف می کنیم!این خیانت نیست؟بعضی ها در داخل این کشور همصدا با صهیونیست ها به ترامپ که معلوم نیست از کجا پیدا شده است می گویند:پاره کن!!خب پاره کن!!چه کسی آسیب می بیند؟!ملت راه خودش را پیدا کرده است و راه خودش را ادامه خواهد داد.
جعفرزاده افزود:بنده در تعریف برجام تاکید داشتم که اینگونه می بایست  عنوان شود،برجام مانع از بیشتر خراب شدن کشور شد! برجام نگذاشت کشور  به خاک سیاه بنشیند! و نگذاشت این کشور بیخود وارد جنگ شود!و بعد از آن تنفسی در کشور به وجود آید که از این توان و پتانسیل داخلی استفاده کند. بعضی ها به هر دلیل نمی خواهند این اتفاق بی افتد انهایی که عاشق تحریم هستند کاسبی های خودشان را کردند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت:اخیرا  مصوبه ای را در مجلس گذراندیم،همه فروش نفت ما که همین الان کسی نمی تواند پاسخ دهد که چقدر نفت فروخته شد اینها کجا رفت؟؟ اصلا نفت و نفتکش و دکلش کجا رفت؟؟اصلا کسی نمی داند؟! دیوان محاسبات را مجبور کردیم که گزارشی تهیه کند چه اتفاقی در این سالها در کشور افتاده است؟اگر نمی خواهیم برگردیم به آن تاریخ، باید به این دولت کمک کنیم.من ندیدم  این دولت مثل دولت قبل خلافی را بگوید. اگر می گویم دولت راست گویان انصافا دولت راست گویان است تلاش خودش را هم می کند. کشور دچار یک بحران و یک عقب افتادگی بسیار شدیدی بود. ما باید تمام سوتفاهم ها را در این کشور حل کنیم اگر سوتفاهم ها را حل نکنیم اگر اتفاق های تلخی که در این کشور افتاده است را حل نکینم نمی توانیم  کشوری داشته باشیم که بگوییم  هشتاد میلیون سرباز دارد!!
جعفرزاده در ادامه گفت:جریان حصر  در زمان حیات آیت الله هاشمی  در حال تمام شدن بود که یک عده اجازه ندادن گفتند اگر حصر بشکند به نفع آقای روحانی در انتخابات96 خواهدشد بگذاریم برای بعد از انتخابات! ما می توانیم خدمات آقای موسوی را در دوران هشت سال دفاع مقدس نادیده بگیریم؟ ما توانستیم خدمات آیت الله هاشمی را نادیده بگیریم! اینها برای این کشور زحمت کشیدند،ما به بچه های خودمان چه بگوییم؟ بعد از سی و هشت سال این خائن بود! آن خیانت کرد! این جاسوس بود! ، خب بچه های ما سوال می کنند شما این انقلاب را چگونه سی و هشت سال به جلو آورده اید؟؟ اصلا اشتباه محض است ما همه را خائن بدانیم، قصور بوده کوتاهی بوده در همه  حکومت ها و درهمه ادوار بوده ما باید مشکلات داخل کشور را خودمان حل کنیم. نباید از دست بیگانه  بیاید حل کند، تلاش ما باید این باشد.

نماینده مردم رشت گفت:بعضی ها به دنبال این هستند که شکاف ایجاد کنند فاصله ایجاد کنند اختلاف به وجود آورند!، وجود آقای عارف در مجلس سرمایه است.بنده هم افتخار می کنم  در قالب لیست امید به مجلس رفتم.ولی ما که از لیست امید رفتیم مردم خیلی از ما انتظار دارند مردم پای صندوق آمده اند و به ما  رای داده اند. الان داریم خوب عمل نمی کنیم نقدش بر خود من هم وارد است.باید متناسب با انتظارات  مردم  در مجلس به جد وارد بشیم دفاع از حقوق ملت کنیم باید تلاش کنیم و  به رهبری کمکم  کنیم به مردم کمک کنیم  هر جا مشکلی وجود دارد آن مشکل را برطرف  کنیم  تا ترامپی وجود نداشته باشد که به ما بگوید  ما گزینه ای روی میز داریم . اگر این ملت همراه با دولت ها و همراه با حاکمیت  توانسته است سی و هشت سال را با همه سختی ها پشت سر بگذارد و هرگز پشیمان نشد این مردم دوست دارند تمایل دارند آنچه که برایش انقلاب کردند این راه  را ادامه دهند تا به صاحب اصلی اش تحویل دهند .ما شاگردان مکتب امام هستیم برای بنده فرمایش های امام(ره)  و  رهنمودهای رهبری فصل الخطاب است.
جعفرزاده با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری گفت: مجلس کار خودش را انجام دهد؛ به کرار نزد ایشان رفتند و فرمودند،من در امورات مجلس دخالت نمی کنم .مجلس باید حرف بزند نماینده ای که  نتواند حرف بزند  دیگر مجلس نیست  و هر جا حضرت آقا تشخیص داد اینجا باید اینگونه باشد ما تابع حکم حکومتی هستیم ولی می بایست حرف بزنیم باید دفاع کنیم
جعفرزاده خاطرنشان ساخت:در جریان رای اعتماد سه وزیر که اخیرا به مجلس معرفی شده بودند،بنده آنجا در نطق خود گفتم نباید اتفاقات تلخ سال 88 بهانه ای باشد برای حذف مخالفین و هر کسی که  از راه رسید یک  برچسبی بزنیم بنام فتنه گر این اتفاقات نباید در  انتخابات  شورای سال 96 رخ دهد و هیچ کس نباید بدون سند حذف از  رقابتهای انتخاباتی  بشود و  ما باید بتوانیم از همه ظرفیتها برای تعالی و رشد این کشور و این استان و این شهرستان استفاده کنیم
جعفرزاده در پایان گفت:شهرستان بندرانزلی نگین درخشان گیلان است و ما به آن افتخار می کنیم و مردم بندرانزلی همواره از فرهنگ بالایی برخوردار بوده اند و نظر ما این است که این شهرستان و استان گیلان شایستگی اش بیشتر از این حرفها است و در آینده ای نه چندان دور با تلاش و همبستگی تحولات خوبی را برای این استان رقم خواهیم زد.
3/3

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.