شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

احتمال به اجماع رسیدن اصولگرایان ضعیف است

جمعه,۲۵ام دی ۱۳۹۴ - سیاسی

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس می گوید: اقدام علی لاریجانی در نپیوستن به ائتلاف اصولگرایان در انتخابات مجلس دهم کار درستی بود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره دلیل نپیوستن علی لاریجانی به ائتلاف اصولگرایان تصریح کرد: من فکر می کنم که آقای لاریجانی در این مقطع زمانی، کار درستی انجام داد. شیوه ای که در اصولگرایان می بینیم نشان می دهد که احتمال به اجماع رسیدن آن ها ضعیف است و برعکس آن ها احتمال اجماع اصلاح طلبان قوی تر است.

وی افزود: مجموعه اصلاح طلبان و اعتدالیون حامی دولت فعالیت خوبی را برای انتخابات آغاز کرده اند و مقبولیت آن ها نیز در جامعه بیشتر است اما اصولگرایان چون نمی توانند جبهه پایداری را کنار بگذارند، در نتیجه  پایداری به دلیل نداشتن پایگاه اجتماعی در میان مردم قطعا به آن ها در انتخابات آتی ضربه جدی خواهد زد.

این نماینده مجلس نهم تصریح کرد: تحلیل من این است که اصولگرایان اشتباه می کنند و باید بتوانند تصمیم قاطعی بگیرند . تصمیم قاطع آن ها برای رسیدن به پیروزی این است که جریان پایداری را از خود دور کنند چراکه در صورت اتخاذ این تصمیم، طبیعتا بسیاری از اصولگرایان به آن ها خواهند پیوست اما با شرایط فعلی، این اتفاق نخواهد افتاد.

وی تاکید کرد: آقای لاریجانی نمی تواند با مجموعه پایداری در یک گروه یا جناح باشد و این رفتار آقای لاریجانی کاملا عقلایی است.

جعفرزاده در پاسخ به این سئوال که آیا این یک تصمیم شخصی از سوی رئیس مجلس بود که اعلام شد یا تصمیم جمعی حامیان وی در فراکسیون رهروان ولایت؟ تصریح کرد: بسیاری از اعضای رهروان تصمیمی مشابه آقای لاریجانی دارند که در ائتلاف اصولگرایان حضور پیدا نکنند اما چون آقای لاریجانی چهره شاخصی است، نپیوستن وی جلوه بیشتر و برجسته تری پیدا کرده است.

این عضو فراکسیون رهروان ولایت همچنین در مورد احتمال حضور اصولگرایان در انتخابات مجلس با سه لیست ائتلاف اصولگرایان، رهروان ولایت و صدای ملت، گفت: اصولگرایان در این انتخابات نمی توانند به انسجام برسند. البته درباره صدای ملت من به آقای مطهری هم گفتم که لیست صدای ملت در این مقطع، به نظرمن حتی از لیست اصلاح طلبان رای بیشتری به دست خواهد آورد و لیست آن ها را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.