شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

احزاب باید در مجلس صاحب کرسی شوند

سه شنبه,۲۸ام اردیبهشت ۱۳۹۵ - سیاسی
عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس معتقد است تقویت قانون اصلاح انتخابات در راستای بستن فرار از قانون بوده و مانع بروز تخلفات می‌شود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در خصوص ایرادات قانون انتخابات مجلس که باید در زمان بررسی لایحه اصلاح آن در دولت مورد دقت قرار گیرد، گفت: در آخرین دوره انتخابات مجلس، شورای نگهبان ناگزیر به بررسی صلاحیت 12 هزار پرونده شد که هر عقل سلیمی می داند بررسی این تعداد پرونده در مدت زمان یک تا دو هفته، دقت کار را خدشه‌دار می کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر علیرغم اینکه هیچگونه تقلبی در جریان انتخابات صورت نمی گیرد با این حال تعداد تخلفات و فرار از قانون به اشکال مختلف زیاد است لذا باید قانون آنچنان دقیق باشد که راه این فرار را نیز ببندد، البته صرفا با قانون نویسی نمی توان جلوی آن را گرفت.

وی در ادامه با تأکید بر استانی شدن انتخابات و در نظر گرفتن طرح سابق مجلس از سوی دولت در لایحه اصلاح قانون انتخابات گفت: استانی شدن انتخابات باعث ورود افراد خبره به مجلس شده و رأی آنها نیز از مجموعه های مختلفی خواهد بود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس در پایان در خصوص امکان تأثیر میزان رأی بر جایگاه نمایندگان در مجلس خاطرنشان کرد: میزان رأی افراد بیشتر جنبه معنوی دارد و ممکن است بگویند فلان نماینده که اقبال بیشتری به سوی او بوده است اما به لحاظ قانونی فرقی ندارد اما می تواند شیوه به گونه ای باشد که احزاب تقویت شده و دارای کرسی در مجلس باشند./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.