شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

احمدی نژاد احساس می‌کند جامعه یک ادبیات لجام گسیخته می‌خواهد

چهارشنبه,۲۵م فروردین ۱۳۹۵ - سیاسی
jafarzadehhhh (7)

دادگاه محمود احمدی‌نژاد قرار بود در تاریخ ۵ آذر ۹۲ تشکیل شود. شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران در روزهای پایانی خرداد ۹۲ با ارسال احضاریه‌ای برای محمود احمدی‌نژاد، وی را برای پاسخگویی به اتهامات مطرح شده در ۰۵/۰۹/۹۲ به دادگاه فراخوانده بود.

دادگاهی که قرار بود برای رسیدگی به شکایت علی لاریجانی و همچنین رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی‌ و نیز یعقوب خلیل‌نژاد از رئیس‌جمهور تشکیل شود.

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات احمدی‌نژاد در پنجم آذر ماه در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران تشکیل شد، اما او به دلایل نامعلوم از حضور در دادگاه امتناع کرد. این در حالی بود که سیامک مدیرخراسانی قاضی پرونده بیان کرده بود به دلیل اینکه پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی قرار دارد، حضور متهم در دادگاه الزامی‌است.

پس از آن حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در نشست خبری درباره اینکه آیا عدم حضور احمدی‌نژاد در دادگاه باعث می‌شود که وی بازداشت شود؟ گفت: در حال حاضر در مورد پرونده آقای احمدی‌نژاد خودشان در دادگاه حاضر نشدند و وکیل وی به دادگاه مراجعه نکرده است؛ لذا قاضی نمی‌داند عذرش موجه است یا خیر؛ بنابراین وی دوباره در تاریخ ۱۶ دی ماه به دادگاه احضار شده است.

اما ۱۶ دی ماه هم آمد و دادگاه تشکیل نشد تا محمود احمدی‌نژاد در آن حاضر شود! رئیس شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران در اظهار‌نظری جالب گفت معلوم نیست دادگاه احمدی‌نژاد کی برگزار شود.

جالب‌تر آن است که پایگاه اطلاع‌رسانی دولت بهار و برخی خبرگزاری‌های نزدیک به احمدی‌نژاد احضار وی به دادگاه را خلاف قانون می‌دانستند و با استناد به اصل ۱۴۰ ادعا می‌کردند تشریفات لازم برای رسیدگی پرونده وی رعایت نشده است.

انتظار می‌رود قوه قضاییه در رسیدگی به پرونده شکایت از احمدی‌نژاد جدی تر عمل کند چرا که تعلل در این پرونده این فرد را پرروتر و گستاخ‌تر می‌کند.

وی در ادامه صحبت‌های خود از ادبیات زشت احمدی‌نژاد در آمل انتقاد کرد و ادبیات زشت احمدی‌نژاد در سخنرانی آمل را باعث شرمندگی ملتی دانست که به او رای داده‌اند و در ادامه اضافه کرد: به نظرم احمدی‌نژاد تعمدا این ادبیات را به کار می‌برد در واقع او احساس می‌کند جامعه یک ادبیات لجام گسیخته می‌خواهد و از آنجایی که این شخص، ذاتاً علاقمند به مطرح شدن و در تیتر اخبار قرار گرفتن دارد با چنین ادبیاتی صحبت می‌کند.

نماینده مردم رشت در پایان سخنان خود به قوه قضاییه هشدارداد و گفت: اگر پرونده احمدی‌نژاد در قوه قضاییه بررسی نشود آن را در مجلس دهم بررسی می‌کنیم.

انتظار می‌رود منتخبین مردم در مجلس دهم نسبت به جرایم رئیس دولت پیشین بی‌تفاوت نباشند و با رسیدگی به شکایات، دست کم گوشه‌ای از جرایم احمدی‌نژاد را برملا کنند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.