شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

اختصاص اعتبارات لازم جهت توسعه صنعت نوغانداری

سه شنبه,۲۶ام آبان ۱۳۹۴ - اقتصادی

مهندس غلامعلی جعفرزاده  ایمن آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای تحقق اهداف حفظ و احیاء و توسعه صنعت  نوغانداری به عنوان یکی از مشاغل کهن ایران زمین خصوصاَ در گیلان در مکاتبه ای با معاون امور توسعه معاونت توسعه  سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواستار اختصاص اعتبارات لازم جهت توسعه این صنعت شدیم.

وی افزود :  نوغانداری یکی از مشاغل قدیمی و مورد اقبال مردم در طول سال‌های متمادی بوده و همیشه نقشی موثر در بنیان‌های اقتصادی خانوارهای روستایی داشته است و برای توسعه و تجهیز مرکز نوغانداری کشور که در گیلان مستقر است لازم است نگاه ویژه ای صورت پذیرد.

نماینده مردم رشت ادامه داد : این مرکز همواره نیمی از پرورش کرم ابریشم و نوغانداری کشور را به سبب مزیت نسبی به خود اختصاص داده و در 14 منطقه جغرافیایی ایران نیز دفاتر جداگانه ای دارد.

جعفرزاده ایمن آبادی  تصریح کرد: معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی نامه ای مبنی بر ایجاد ردیف اعتباری با عنوان تعمیرات اساسی  ، تامین ، تجهیز و نگهداری ماشین آلات ، تاسیسات و ساختمانها این صنعت نموده که بر مبنای آن نمایندگان گیلان خواستار تسریع در این خصوص شدند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.