شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

اخذ مالیات از خانه های خالی اهرمی مناسب برای جلوگیری از احتکار مسکن

پنج شنبه,۲۵ام آذر ۱۳۹۵ - اقتصادی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه عرضه مسکن برای پاسخگویی به نیاز انباشت شده در این بخش ضروری است، گفت: قانون وضع مالیات از خانه های مسکونی خالی می تواند اهرم مناسبی برای خروج مسکن از حیطه کالاهای سرمایه ای باشد.

اخذ مالیات از خانه های خالی اهرمی مناسب برای جلوگیری از احتکار مسکن

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه بازار مسکن نیازمند ساماندهی اساسی است، گفت: باید سیاست های کشور به سمت و سویی هدایت شود که احتکار مسکن برای افراد صرفه اقتصادی نداشته باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عرضه مسکن برای پاسخگویی به نیاز انباشت شده در این بخش ضروری است، افزود: با توجه به اینکه تامین مسکن در قانون اساسی به عنوان حق مسلم افراد دیده شده باید نظارت بر عرضه آن صورت بگیرد.

حاکمیت برای بحث مسکن باید برنامه مدون و مشخصی داشته باشد

وی با تاکید بر اینکه حاکمیت برای بحث مسکن باید برنامه مدون و مشخصی داشته باشد، تصریح کرد: بی برنامگی در بحث مسکن وضعیت فعلی بازار و کاهش قدرت خرید مردم را رقم زده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اینکه افزایش ساخت و ساز مسکن یکی از ضرورت ها برای ایجاد تعادل قیمتی در این بازار است، افزود: در صورتی که سیاست افزایش ساخت و ساز با عرضه به موقع مسکن همراه نباشد، انباشت ثروت برای افراد خاص رخ خواهد داد.

جلوگیری از احتکار مسکن راهکاری برای جلوگیری از افزایش اجاره نشینی

وی با بیان اینکه قانون وضع مالیات از خانه های مسکونی و یا فضاهای خالی رها شده می تواند اهرم مناسبی برای خروج مسکن از حیطه کالاهای سرمایه ای باشد، گفت: جلوگیری از احتکار مسکن راهکاری است که از افزایش اجاره نشینی جلوگیری کرده و به خانه دار شدن مردم می انجامد.

جعفرزاده ایمن آبادی با انتقاد از بی توجهی مسئولان به اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی از سکنه، افزود: اگر سازمان امور مالیاتی به این مهم ورود داشته باشد، می تواند بخش های دیگر را با منابع حاصل از این طریق نجات دهد.

وی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی که متولی بحث مسکن است نباید نسبت به اخذ مالیات از خانه های خالی از سکنه بی توجه باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اخذ مالیات از خانه های خالی از سکنه جلوی هزینه های اضافی ناشی از احتکار مسکن را خواهد گرفت./photo_2016-12-15_07-52-55

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.