شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

اخذ مالیات از خانه های نوساز تشویقی نبوده و اثر معکوس بر رونق بازار مسکن دارد!

یکشنبه,۲۱ام خرداد ۱۳۹۶ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصمیم اخیر سازمان امور مالیاتی مبنی بر اخذ مالیات 10 درصدی برای فروش خانه های نوساز، گفت: این تصمیم مغایر سیاست های خروج مسکن از رکود است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خروج مسکن از رکود می تواند به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال منجر شود، افزود: در شرایط فعلی باید دولت سیاست هایی را مدنظر قرار دهد که به خروج از رکود و تشویق ساخت و ساز منجر شود.

وی با تاکید بر اینکه اخذ مالیات 10 درصدی برای فروش خانه های نوساز از جمله سیاست های تنبیهی است، تصریح کرد: در حال حاضر سیاست های اعمالی در بحث مسکن از جمله اخذ مالیات تشویقی نبوده و اثر معکوس بر رونق بازار مسکن دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه باید تسهیل شرایط ساخت و ساز مسکن در دستور کار دولت قرار بگیرد، افزود: اخذ مالیات از خانه های نوساز نه تنها مشکلی از بازار مسکن حل نمی کند بلکه مشکلات دیگری را بر اقتصاد آوار می کند.

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر اینکه دولت برای افزایش حجم ساخت و ساز در کشور باید کاهش اخذ عوارض و مالیات را دردستور کار خود قرار دهد، تصریح کرد: ارایه تسهیلات کم بهره و همچنین ارایه بسته های تشویقی می تواند حجم ساخت و ساز را در کشور بیشتر کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر سرمایه ها از بازار مسکن به علت برخی سخت گیری ها فراری بوده و هیچ کسی حاضر به سرمایه گذاری در این بازار نیست، زیرا می داند با سپرده گذاری نزد بانک ها سود بهتری عاید آن ها خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت باید سیاست های مشخص با رویکرد حمایتی از حوزه مسکن در پیش بگیرد تا قفل رکود چندساله این بازار باز شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.