شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی:

ارتقای ذائقه هنری مردم با میدان دادن به گروه سینمایی هنر و تجربه

سه شنبه,۱۷ام شهریور ۱۳۹۴ - فرهنگی

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس با بیان اینکه سینمای هنر و تجربه در طول سال نخست فعالیت خود با استقبال چشمگیر مردم رو به رو شده، افزود: مدیران باید از فرصت سینمای هنر و تجربه استفاده مفیدتری کنند چراکه گسترش این سینما ذائقه مردم را تغییر خواهد داد و آثاری که مخاطب را به فکر وا می‌دارند جای فیلم‌های به اصطلاح شانه تخم‌مرغی می‌نشینند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در آستانه یک ساله شدن فعالیت گروه سینمایی هنر و تجربه، گفت: کشورهای صاحب سینما تولیدات خاص و متفاوت خود را که شاید مخاطب کمتر اما ثابتی دارند در قالب یک مجموعه به نمایش می‌گذارند چراکه این نوع از سینما قدرت تاثیرگذاری بر تفکر و اندیشه جامعه را دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: این دست از آثار که مورد پسند اهالی هنر و دانش در جامعه است، چندین دهه پیش راه خود را در سینمای نو اروپا پیدا کرد و دولت‌ها به شیوه‌های مختلف از آن حمایت کرده‌اند، بنابراین در ایران نیز باید مسیر برای رشد این سینما باز شود تا در ادامه سطح سلیقه مخاطب افزایش یابد.

کاهش گرایش به شبکه‌های برون مرز، در گرو توسعه سینمای هنر و تجربه

وی ادامه داد: سینمای هنر و تجربه در طول سال نخست فعالیت خود با استقبال چشمگیر مردم رو به رو شده است که در صورت ادامه این مسیر با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح می‌تواند اثرات مهمی مانند افزایش رضایتمندی و امید را در میان نسل جوان و تحصیل کرده به همراه داشته باشد.

جعفرزاده اضافه کرد: اگرسینماگران بدانند امکان فعالیت در کشور خودشان مهیا است به سمت همکاری با شبکه‌های برون مرزی نخواهند رفت و به یقین این اتفاق، ارتباط مستقیمی با افزایش ضریب امنیت و اعتماد به نظام در میان این قشر از جامعه دارد.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس با تاکید براینکه توجه به سینمای تجربی جذب و همراهی قشر تحصیل کرده جامعه را به دنبال دارد، ادامه داد: مدیران باید از فرصت سینمای هنر و تجربه استفاده مفیدتری کنند چراکه گسترش این سینما ذائقه مردم را تغییر خواهد داد و آثاری که مخاطب را به فکر وا می‌دارند جای فیلم‌های به اصطلاح شانه تخم مرغی می‌نشینند.

جعفرزاده با تاکید براینکه باید در بودجه سال 95 به گروه سینمای هنر و تجربه توجه ویژه داشت، افزود: هنر و تجربه ابتکار خوبی است که بخش اعظمی از خلاءهای بزرگ عرصه‌های فرهنگی‌ و سینمایی کشور را جبران کرده است.

دوره بازی با احساسات مردم از طریق سینما تمام شده است

وی با بیان اینکه صدا وسیما باید تبلیغ فیلم‌های گروه سینمای هنر و تجربه را با هزینه کمتری بپذیرد چراکه وظیفه فرهنگسازی را بر عهده دارد، گفت: آن‌هایی که انگ ترویج شبه روشنفکری را به این نوع از سینما می‌زنند باید بدانند که سینما در  ذات خود بیشتر مورد توجه  قشر روشنفکر جامعه قرار می‌گردد؛ اما اگر سینما برای آنها تنها بازی کردن با احساسات مردم و درآوردن اشک آنها است باید بدانند دوره این نوع تفکر به پایان رسیده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ومجلس با اشاره به اینکه باید نقش تاثیرگذار سینما را درک کرد و از تجربه‌های جهانی استفاده کرد، گفت: بهتر است به این گروه سینمایی، حداقل برای افرادی که به دنبال سینما به معنای واقعی خودش هستند پر و بال بیشتری داد./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.