شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

از حقوق‌های‌‌نجومی تا املاک‌‌ نجومی

دوشنبه,۱۵ام شهریور ۱۳۹۵ - اجتماعی

غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، نماینده میانه‌رو رشت در مجلس در واکنش به دستور وزیر کشور مبنی‌ بر بررسی پرونده واگذاری املاک به مدیران شهری، گفت: اخباری درباره اتفاقاتی در شهرداری تهران مانند رانت و واگذاری املاک به مدیران شهری مطرح شده که ضروری است دستگاه‌های نظارتی نسبت به بررسی آن اقدام کنند.

 

جعفرزاده با بیان اینکه تفاوتی بین دستگاه‌های دولتی و غیر‌دولتی در برخورد با تخلفات و بروز فساد وجود ندارد، گفت: تخلفات اعم از فیش‌های حقوقی یا فساد در شهرداری باید بررسی و با مفسده برخورد شود هرچند باید انصاف را نیز در نظر گرفت و به زحمات مدیریت شهری تهران هم توجه داشت. او افزود: در ارائه گزارش فیش‌های حقوقی، صداوسیما این گزارش را که در مجموع شامل ٥٠ نفر می‌شد اطلاع‌رسانی کرد درحالی‌که شأن صدا‌وسیما ورود به بازی‌های سیاسی نیست؛ در واقع وظیفه صداوسیما اطلاع‌رسانی است و انتظار می‌رود متناسب با جایگاه خود برخورد عادلانه داشته باشد تا مردم به سمت ماهواره و رسانه‌هاي خارجی نروند و اطلاعات اشتباه دریافت نکنند. این نماینده مردم رشت با تأکید بر اینکه صداوسیما باید اعتماد ملی را جلب کند، تصریح کرد: وقتی صداوسیما با دولت زاویه ‌می‌گیرد و موضوع فیش‌های حقوقی را نجومی می‌کند اما درباره سایر موضوعات و دل‌نگرانی‌ها مانند واگذاری املاک به مدیران شهری و شورای شهر تهران و ایجاد شبهه حتی گزارش ساده هم ارائه نمی‌کند، سبب بروز ناراحتی و دلخوری مردم می‌شود.

 

 

 او با بیان اینکه قصد قضاوت درباره صحت‌داشتن یا ‌صحت‌نداشتن خبر واگذاری املاک به مدیران شهری را ندارم، گفت: قضاوت تا زمانی که بررسی‌ها صورت نگرفته، درست نیست اما  اطلاع‌رسانی درباره فیش‌های حقوقی هم پیش از بررسی نهایی صورت گرفت. نماینده مردم رشت در مجلس دهم، معتقد است: در برخورد و بررسی پرونده مذکور زحمات شهرداری تهران هم باید در نظر گرفته شود کما اینکه در زمان مدیریت کرباسچی هم گفته شد مشکلات در کنار زحمات سنجیده و از برخورد سیاسی پرهیز شود، البته در برخوردها با هر فرد و نهاد دولتی یا غیردولتی که فساد کند نباید تعارف داشت.

 

 

این نماینده مردم در مجلس با تأکید بر اینکه در برخورد با متخلفان همه جوانب با هم در نظر گرفته شود، گفت: در ١٥ سال گذشته سابقه ورود مجلس به مشکلاتی مانند پرونده واگذاری املاک به مدیران شهری وجود ندارد اما درصورتی‌که مستندات محکم و روشنی دراین‌خصوص به مجلس ارائه شود، با هیچ فرد یا نهادی تعارف نخواهیم داشت.

 

 

براساس گزارش خانه ملت؛ عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس ضمن انتقاد از عملکرد اعضای شورای اسلامی شهر تهران به دلیل افشای تخلفات در ماه‌های پایانی شورای چهارم شهر تهران، گفت: چرا اعضای شورای اسلامی شهر تهران بعد از سه‌سال‌ونیم اقدام به  افشاگری کردند، بااین‌حال و در این شرایط باید بدون توجه به مسائل سیاسی و کاملا بی‌طرفانه به مشکل پرداخت.

 

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.