شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

از واردات بی رویه برنج جلوگیری شود

دوشنبه,۱۳ام مهر ۱۳۹۴ - سیاسی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت:واردات برنج باید طبق اصول ومنطق باشد چراکه واردات بی رویه برنج تولیدکنندگان داخلی را دچار آسیب کرده و ضربه مهلکی بر پیکره تولیدکنندگان برنج وارد می سازد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به اهمیت محصول برنج و چای افزود:این دو محصول راهبردی نقش مهمی در اقتصاد گیلان دارند و وزارت جهادکشاورزی باید با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری از تولید داخل و تولید کنندگان حمایت ویژه بعمل آورد.
نماینده مردم رشت با توجه به افزایش 100هزارتنی تولید برنج وکاهش 4درصدی سطح زیرکشت در سال زراعی جدید افزود:تولید کنندگان داخل باید حمایت شوند و با توجه به آمارها در سال زراعی جدید حداقل 100هزارتن افزایش تولید برنج داشته ایم و این درحالی است که چیزی درحدود 4درصد از سطح زیر کشت این محصول کاهش یافته است و این کاهش 4درصدی باید زنگ خطری برای مسئولان بخصوص وزارت جهادکشاورزی باشد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود:میزان تولید برنج در سال جدید چیزی در حدود 1میلیون و 850 هزارتن میباشد و باتوجه کاهش 4سطح زیر کشت این محصول،درواقع چیزی درحدود 74هزارتن را از دست داده ایم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.