شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

اساسنامه ۱۸ ماده‌ای فراکسیون مستقلین مجلس تصویب شد

یکشنبه,۷ام شهریور ۱۳۹۵ - سیاسی
نایب رئیس موقت فراکسیون مستقلین در مجلس شورای اسلامی از تصویب اساسنامه فراکسیون خبرداد و آن را تشریح کرد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به نشست امروز(یکشنبه 7 شهریور) فراکسیون افراد مستقل در مجلس اظهار داشت: امروز نشست فراکسیون افراد مستقل تشکیل شد، وقتی گفته می شود مستقلین به نظر می رسد هیچ فکر و خواسته درستی وجود ندارد در حالی که ما  فراکسیونی مستقل از دو فراکسیون امید و ولایت با مشی اعتدالی هستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در این نشست اساسنامه در 18 ماده به تصویب رسید و  عمده بحثی که در جلسه انجام شد عضویت در سایر فراکسیون های سیاسی ممنوع اما حضور در نشست فراکسیون ها بلامانع شد. پیش از این ماده ای داشتیم که کسی که عضو فراکسیون ما است نباید  عضو فراکسیون دیگری شود و حتی نباید در نشست فراکسیون های سیاسی مجلس حضور داشته باشد اما در اساسنامه این مسئله را اصلاح کردیم و حضور در نشست ها بدون مشارکت در تصمیم گیری ها بدون اشکال دانستیم.

وی گفت: ارکان فراکسیون از جمله شورای مرکزی، هیات رئیسه موقت، هیات رئیسه دائم و کمیته ها مشخص و مبنای و اهداف تصویب شد. اهتمام جدی برای تحقق رهنمود ها و وصایانی امام راحل و توصیه های رهبر انقلاب، تحقق سند چشم انداز 1404 توسعه ملی و پیشرفت پایدار و همه جانبه کشور انقلاب اسلامی، تحقق استقلال مجلس در عین همکاری با قوای دیگر، اجرای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی، ایفای جایگاه نظارتی و پیگیری ویژه مشکلات جوانان اشتغال مولد از جمله اهداف تعیین شده برای فراکسیون مذکور است

جعفرزاده ایمن آبادی توضیح داد: ماده یک مقدمه است، در ماده دو مبانی و اهداف را مشخص کردیم، در ماده سه به راهبردها پرداخته شد، تعیین ارکان فراکسیون، مدت فعالیت فراکسیون، تعیین هیات موسس، تعریف و حدود و اختیار مجمع عمومی، اختیارات هیات رئیسه فراکسیون، نحوه عملکرد هیات رئیسه موقت و دائم، نحوه تشکیل شواری مرکزی، حدود اختیار شورای مرکزی و کمیته های تخصصی، اعضای فراکسیون، تامین هزینه ها و  محل دبیر خانه نیز در اساسنامه تعیین شد.

عضو فراکسیون افراد مستقل مجلس شورای اسلامی گفت: همچنان اسم فراکسیون مشخص نشده است و برآورد می کنیم هفته جاری این موضوع نیست تعیین و نهایی خواهد شد./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.