شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

استفاده ازبذرهای پرمحصول راهکار بی نیازی از واردات برنج است

شنبه,۲۴ام مهر ۱۳۹۵ - اقتصادی

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه کارآیی مراکز تحقیقات برنج باید افزایش یابد،گفت: بذرهای پرمحصول راهکار بی نیازی از واردات برنج است .

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید برنج در کشور، گفت:فاصله زیادی با خودکفایی در تولید برنج نداریم،بنابراین باید وزارت کشاورزی با اقدامات اصولی و بهینه در این عرصه ورود کند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشت پرمحصول با رعایت استاندارد های تولید می تواند افزایش سطح زیرکشت برنج را رقم بزند، تصریح کرد:کشت های پرمحصول برنج با ریشه های بلند باید آماده تولید شوند، زیرا ریشه های کوچک منابع آبی بالایی برای تولید نیاز دارند؛بنابراین برای صرفه جویی در منابع آبی نیز باید تولید برنج در کشت های پرمحصول با ریشه های بلند عملیاتی شود.
وی با بیان اینکه ما نیازمند تولید بذر های برنج های پرمحصول هستیم ،افزود: افزایش سطح زیرکشت، بذرهای پرمحصول برنج و مکانیزه کردن کشت برنج از عواملی است که در تولیدات برنج باید در دستور کار قرار بگیرد.
جعفرزاده ایمن آبادی، ادامه داد:برای افزایش تولیدات برنج نیازمند سرمایه گذاری و برنامه ریزی جامع هستیم تا با رعایت استاندارهای تولید به سمت کشت دوم برنج نیز به نحو مطلوب حرکت کنیم تا بتوانیم از واردات برنج در این عرصه بی نیاز شویم.
عضوکمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه کارآیی مراکز تحقیقات برنج باید افزایش یابد،یادآورشد: کشت بذرهای پرمحصول راهکار بی نیازی از واردات برنج است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.