شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

استفاده از توان بخش خصوصی در مقابله با بحران موثر است

یکشنبه,۸ام اسفند ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به تعریف مدیریت بحران گفت: مدیریت بحران در واقع زمانیکه اتفاق ناگواری می افتد و قابل پیش بینی نیست یا پیش بینی شده است ولی قابل مهار به صورت صد در صدی نیست، باید مجموعه حاکمیت مدیریت کند تا مردم کمتر خسارت ببینند و چه بهتر که خسارتی نبینند.

وی متذکر شد: مردم انتظار دارند که مدیریت بحران خودش اسیر بحران دیگری نشود و از عبارت های غافلگیر شدیم با توجه به پیشرفت تکنولوژی خودداری کند و انرژی اش بر ارائه خدمات بهتر به مردم باشد.

نماینده مردم رشت با اشاره به تبلیغات رسانه های بیگانه در مواقع بحران، اظهار داشت: خیلی دور از انتظار نیست که دشمنان ما مترصد این باشند که با بزرگنمایی این مشکلاتی که در همه جا وجود دارد مثلا در اروپا هم وقتی سیل می آید و در آمریکا هم رانش کوه و بارش برف داریم و مردم با مشکل مواجه می شوند، خیلی دور از ذهن نیست که سیاه نمایی برای بهره برداری سیاسی باشد.

وی خاطرنشان شد: مردم باید همراهی لازم را داشته باشند و طبیعی است که این در شرایطی به وجود می آید و نقشه های آنها باطل خواهد شد که متولیان امر، اطلاع رسانی درستی را انجام دهند در غیر این صورت باید انتظارات نامناسبی هم داشته باشند.

جعفرزاده ایمن آبادی متذکر شد: برای پیشگیری برخی از حوادث باید فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نگوییم مشکل از گذشته است که بخواهیم از آن رد شویم مورد توجه قرار بگیرد چون ما هم روزی خودمان گذشتگان محسوب می شویم و طبیعتا باید تدابیر طوری باشد که مردم کمتر اذیت شوند.

وی در خصوص فضاسازی فرهنگی برای مدیریت بحران اظهار داشت: درست است که شهرداری عوارض می گیرد و باید یکسری از کارها را انجام دهد و مشکلات مردم را کم کند اما مساعدت و همکاری خود مردم هم خیلی مهم است. این فرهنگ سازی از ضروریات جامعه است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به عواملی که باعث ایجاد و یا تشدید بحران می شوند اشاره کرد و ابراز داشت: کاهلی، بخواب رفتگی و عدم احساس مسئولیت باعث ایجاد و تشدید بحران می شود البته یکسری از عوامل هم دخیل هستند از جمله فرسودگی زیرساخت های ما، مثلا در استان گیلان در برف اخیر حدود 14 هزار تیر برق افتاد، کابل های ما با نشست ابتدایی برق دچار پارگی می شدند یعنی فرسودگی زیرساخت ها خودش باعث عامل دیگری شد. در تمام منطقه شمال یک ماشین دارای تکنولوژی روز برف روبی را ملاحظه نمی کنید و این یک ضعف است.

وی افزود: بنابراین زیرساخت ها و تقویت بنیه زیرساخت ها و از همه مهمتر حضور مدیریتی و استفاده از توان بخش خصوصی در مقابله با بحران موثر واقع هستند.

قابل ذکر است، برنامه “بهارستان” از شبکه رادیویی گفت و گو پخش می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت فایل صوتی این برنامه به سایت رادیو گفت و گو مراجعه کنند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.