شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

استفاده بی رویه از سفته در معاملات کشور آثار نا مطلوبی بر اقتصاد می گذارد و تعادل بازار را بر هم می زند.

دوشنبه,۲۹ام آذر ۱۳۹۵ - اقتصادی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت:استفاده بی رویه از سفته در معاملات کشور آثار نا مطلوبی بر اقتصاد می گذارد و تعادل بازار را بر هم می زند.

وی ادامه داد:این امر مانعی در برابر  ارتقاء تولیدات داخلی است و  پدیده پولشویی را به دنبال خواهد داشت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:تا زمانی که تولید داخل با مشکلات بسیاری مانند رکود اقتصادی دست و پنجه نرم می کند، سفته بازی ها از سیستم اقتصادی کشور حذف نمی شود.

جعفر زاده بابیان اینکه ساماندهی نقدینگی گامی در راستای جلوگیری از گسترش سفته بازی است،گفت:رواج دلال بازی و استفاده بی رویه از سفته تمام سیاستهای کلان اقتصادی ازجمله کنترل تورم ، مهار و خروج از رکود را مانند یک ویروس ازبین می برد.

وی تصریح کرد :در شرایط کنونی نقدینگی موجود در جامعه به درستی به سمت تولید سوق داده نشده است همچنین سود تضمینی بانک ها، عدم استقبال و جاذبه نداشتن فعالیت در بازار  بورس نیز برمشکلات نقدینگی و اقتصاد کشور می افزاید .

وی تاکید کرد: هنگامی که بستر های لازم برای ارتقای تولیدات داخلی وجود نداشته باشد مردم برای استفاده از نقدینگی های موجود برای ایجاد سرمایه ( به صورت مشروع یا نا مشروع ) و سود آوری های بیشتر به دنبال سرمایه گذاری های کاذب مانند سفته بازی می روند که این امر نیز ضربه بزرگ و جبران ناپذیری را بر بدنه اقتصاد کشور وارد می کند .

جعفر زاده ایمن آبادی اذعان داشت:  دولت باید بسترهای لازم را برای کسب درآمد های مشروع با هدف تقویت تولیدات داخلی مهیا کند و این امر نیز نیامند ایجاد زیر ساخت هایی است که صرفه اقتصادی داشته باشد.

photo_2016-12-19_12-36-13

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.