شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

استقبال ازآزادسازی نرخ هتل‌ها مشروط به عدم افزایش یکباره قیمت‌ها

یکشنبه,۹ام اسفند ۱۳۹۴ - سیاسی

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس با بیان اینکه آزادسازی نرخ هتل‌ها باعث ایجاد تعادل میان وضعیت هتل‌ها و قیمت آنها می‌شود، گفت: اما باید درنظر داشت این آزادسازی منجر به گرانی یکباره قیمت‌ها نشود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به عدم تناسب خدمات ارایه شده در هتل‌های کشور با میزان ستاره‌های آن بر اساس استانداردهای بین‌المللی، گفت: برای ایجاد هماهنگی میان قیمت اتاق و شرایط آن لازم است نرخ‌گذاری اتاق‌ها صورت گیرد که البته این امر باید از طرف صنف هتلداران صورت گیرد و سازمان میراث صرفا بر آن نظارت کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته در این زمینه برخی هتل‌ها مطابق استاندارد بین‌المللی قیمت‌گذاری می‌شوند که نیازی به نرخ گذاری ندارند و باید از این امر معاف شوند.

وی افزود: آزادسازی نرخ هتل‌ها برای رعایت اعتدال امری ضروری به نظر می رسد اما باید تنها در شرایطی صورت پذیرد که مثل قیمت بلیت هواپیما با آزادسازی با گرانی نجومی روبرو نشود.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه در شرایط کنونی باید تمام تلاش‌ها برای تقویت حوزه گردشگری و تأمین و تسهیل امکانات در این زمینه معطوف باشد، عنوان کرد: شرایط گردشگری کشور در وضعیت مطلوبی نیست و هنوز مردم اقبال چندانی به این مسأله پیدا نکرده اند لذا نباید شرایط را آنچنان بر گردشگران دشوار کرد که همین تعداد گردشگر نیز از دست برود.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، ادامه داد: مسئولان گردشگری کشورمان باید نحوه تغییر رویکرد سایر ملل به حوزه گردشگری را مورد مطالعه و بررسی قرار دهند و از نحوه استفاده دولت ها از صنعت گردشگری به عنوان مهم ترین عنصر تأمین منابع مالی خود مطلع شوند تا بتوانیم در شرایط کنونی برای خروج از اقتصاد وابسته به نفت، جایگزینی مثل صنعت گردشگری داشته باشیم.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی هتل ها را به عنوان مهم ترین رکن زیرساختی عرصه گردشگری دانست و خاطرنشان کرد: افزایش مشارکت بخش خصوصی و ارائه تسهیلات به آنها برای ساخت هتل در سراسر کشور به خصوص نقاط گردشگرپذیر یکی از ضروریاتی است که دولت باید به آن همت گمارد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.