شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

مشکلات آموزش وپرورش مالی است نه مدیریتی

دوشنبه,۱۲ام مهر ۱۳۹۵ - فرهنگی
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با نامه‌نیوز در خصوص استیضاح وزیر آموزش وپرورش گفت: دکتر فانی با توجه به امکانات و اختیاراتی که داشته عملکرد و کارنامه بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشت. جامعه بزرگ فرهنگیان نیاز به مساعدت ویژه‌ای دارند  و همه باید به آن‌ها کمک کنند.
وی ادامه داد: معتقدم هیچ‌گاه استیضاح نتوانسته تا مشکلات یک جامعه را حل کند.مشکل منابع اعتباری است و نه مشکل مدیریتی! زمانی که استیضاح را در دستور کار خود قرار می‌دهند یعنی مشکل مدیریتی وجود دارد؛ در صورتی که اکنون مشکل منابع اعتباری است و برخی از نمایندگان کاری را انجام می‌دهند که فارغ از این مسائل است.
استیضاح مشکلات را حل نمی‌کند
جعفرزاده با بیان اینکه فانی بسیار مدیر خوبی است اما دست وی بسته است، تصریح کرد: همه باید به فانی و جامعه فرهنگیان کمک کنیم تا مشکلات آن‌ها حل شود، قطعا استیضاح راه حل مناسبی نیست.
وی در همین رابطه افزود: فضای مجلس، فضای استیضاح نیست، افرادی که این لیست را امضا کردند به دنبال اهداف  سیاسی نیستند و نمایندگان دلسوزی  هستند که متاسفانه اشتباه می‌کنند زیرا راه حل مشکلات وزارت آموزش و پرورش استیضاح نیست.
این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه بیمار نیاز به تنش ندارد، ادامه داد: اکنون این وزارتخانه نیاز به آرامش دارد .
وی با بیان اینکه هیچ‌ فراکسیونی نمی‌تواند به جای کلیت مجلس تصمیم گیری کند، خاطرنشان کرد: اکثر نمایندگان جدیدالورود هستند و تفکرشان این است که با استیضاح می‌‌توانند مشکلات را حل کنند و جوابگوی حوزه انتخابیه خود باشند.
نماینده مردم رشت ادامه داد: این استیضاح نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه بیشتر بر مشکلات می‌افزاید؛ متاسفانه نمایندگان جدید آنچنان که باید با ساز و کار آشنایی ندارند و معتقدند استیضاح بهترین راه حل است! معتقدم این نمایندگان در آینده نزدیک چنین راه‌حل‌هایی را دیگر انتخاب نمی کنند.
نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.