شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

اصلاحیه بودجه ۹۵ در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس رد شد

سه شنبه,۲۹ام تیر ۱۳۹۵ - اقتصادی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی روز سه شنبه درباره رد کلیات لایحه اصلاح قانون بودجه سال 95 کل کشور در این کمیسیون اظهارداشت: پس از شمارش آرا همه اعضا شوکه شدند.
وی افزود: بیشتر نمایندگان عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات نمی دانند که چرا کلیات لایحه اصلاح قانون بودجه سال جاری در این کمیسیون رد شد اما مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی این لایحه را در هنگام بررسی رد کرد و به شدت علیه آن موضع گرفت.
نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد: مرکز پژوهش های مجلس در جلسه امروز بر این اعتقاد بود که چون این اصلاحیه، سقف بودجه سال جاری را جابجا می کند پس باید لایحه ای به عنوان متمم بودجه ارایه شود نه اصلاحیه تا بتوان درآمدها و مصارف را دوباره بررسی کرد.
جعفرزاده ادامه داد: نماینده مرکز پژوهش های در جلسه این کمیسیون همچنین بر این اعتقاد بود که دولت به دلیل این که خواهان تغییر برخی از قوانین تصویب شده در لایحه بودجه سال جاری است می بایست لایحه ای نه به عنوان اصلاحیه بودجه 95 بلکه با عنوانی دیگر به مجلس ارایه می کرد.
وی تصریح کرد: دولت البته با حذف نشدن آن بخش از بودجه دفاعی کشور در اصلاحیه بودجه سال 95 موافقت کرد ولی بازهم نمایندگان عضو به لایحه اصلاح قانون بودجه سال 95 رای ندادند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس دهم یادآور شد: به نظرم اگر این لایحه در جلسه علنی مطرح شود قطعا با نظر موافق نمایندگان مواجه می شود.
جعفرزاده درباره روند بررسی این لایحه در مجلس توضیح داد: اگر نمایندگان در جلسه علنی آن را مصوب کنند، دوباره این لایحه به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات باز می گردد و این کمیسیون به صورت دو شوری آن را بررسی می کند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.