شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

افتتاح نمایشگاه دائمی صنایع دستی گیلان

پنج شنبه,۲۶ام شهریور ۱۳۹۴ - فرهنگی

نمایشگاه دائمی صنایع دستی گیلان که بخشی از مجموعه گردشگری «گیلان ۱۳۴۰» است، شامگاه سه شنبه با حضور غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم شریف شهرستان رشت، رییس و معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیرکل اداره صنعت، معدن و تجارت گیلان به بهره برداری رسید.

این مجموعه گردشگری که شامل غرفه های دائمی صنایع دستی و رستوران سنتی است با هدف جذب گردشگران داخلی و خارجی و با سرمایه گذاری بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است.

در مراسم افتتاح این مجموعه، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت های موجود در استان برای جذب گردشگر گفت: استان گیلان ظرفیت های زیادی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد که باید با استفاده از این ظرفیت ها، شرایط لازم برای حضور گردشگران را فراهم کرد.

حمید آذر پور افزود: افتتاح مجموعه های گردشگری از این دست که هم شرایط خوبی برای گردشگران فراهم می کند و هم به معرفی استان می پردازد، جدای از تاثیراتی که در بخش گردشگری دارد، فرهنگ گیلان را نیز به گردشگران بیش از پیش معرفی می کند.

در حاشیه این مراسم غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر اینکه ما باید از همین شرایط اسلامی و امن بودن کشور برای جذب گردشگران اسلامی سراسر دنیا استفاده کنیم،عنوان کرد:باید نگاه مردم نسبت به گردشگری تغییر کند و هم باید نگاه اقتصادی به این صنعت داشت و اجازه بدهیم هتل‌ها و مجموعه‌های گردشگری در زمان پیک گردشگری هزینه‌ها را افزایش دهند تا چرخ صنعت گردشگری بهتری بچرخد و سرمایه‌گذار در این حوزه ورود کند.

 عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از موسس این مجموعه جناب آقای طاهری که برادر شهید هم هستند تاکید کرد:باید از این افراد در استان حمایت شود.

نمایشگاه دائمی صنایع دستی گیلان در جاده رشت به خمام واقع است.

gardeshgarii004

gardeshgarii003gardeshgari001 gardeshgari002 gardeshgari003 gardeshgari004 gardeshgari005 gardeshgari006 gardeshgarii001 gardeshgarii002

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.