شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

افزایش توان دفاعی حق مسلم ایران است

شنبه,۱۹ام تیر ۱۳۹۵ - سیاسی
نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به اینکه افزایش توان دفاعی حق مسلم ایران است، گفت: اگر قرار باشد کارشکنی های آمریکایی‌ها به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم از سوی کشورهای دیگر ادامه پیدا کند ما نیز به تعهدات خود در قبال برجام متعهد نمی‌مانیم.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  با بیان اینکه اظهارات بان‌کی‌مون و آنگلا مرکل درخصوص نقض برجام با آزمایش های موشکی از سوی ایران بی‌مورد است، گفت: موشک‌هایی که در ایران آزمایش می شوند قابلیت حمل کلاهک هسته ای ندارد از سوی دیگر بحث آزمایش موشکی هیچ ارتباطی به برجام ندارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: چه غرب، چه کشورهای همسایه و چه سازمان های بین المللی اجازه دخالت در امور دفاعی کشور را ندارند چرا که افزایش توان دفاعی حق مسلم ما و هر کشور دیگری است که بخواهد قدرت بازدارندگی خود را افزایش دهد..

وی افزود: ما اخیرا توانسته ایم ثابت کنیم به دنبال تنش زدایی در عرصه بین المللی نیستیم و قائل به برقراری روابط حسنه با همسایگان و سایر کشورها هستیم لذا دلیلی ندارد غربی ها نگران ایران باشند بلکه باید نگران فعالیت های نظامی رژیم صهیونیستی باشند که این همه زحمت و بحران برای کشورهای منطقه ایجاد کرده اند.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه با ابراز تأسف از اظهارات غیرمستقلانه دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: بان کی مون به عنوان دبیرکل سازمان ملل متحد، آنگلا مرکل صدراعظام آلمان و سایر سران کشورهای اروپایی مجددا در حال فرو رفتن در باتلاق آمریکایی ها هستند، ضمن اینکه اگر قرار باشد کارشکنی های آمریکایی ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم از سوی کشورهای دیگر ادامه پیدا کند ما نیز به تعهدات خود در قبال برجام متعهد نخواهیم ماند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با تمام این تفاسیر سیاست های نظامی ایران به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد و اگر هم تغییری صورت گیرد صرفا به سمت پیشرفت و رشد خواهد بود چرا که مصمم هستیم در توان دفاعی به نقطه ای برسیم که نه تنها کشورهای نزدیک بلکه هیچ کشور دیگری نتواند نظر سوئی به ایران داشته باشد./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.