شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

افزایش مدت اعتبار معاینه فنی خودروها از۲سال به۵سال اشتباه بود

شنبه,۱۹ام دی ۱۳۹۴ - اجتماعی

از میانه های آذرماه تا هفته دوم دیماه، آلودگی هوای شدیدی تهران و شهرهای بزرگ را فرا گرفت. هرچند که این روزها هوا در وضعیت سالم است،‌ اما نگرانی از بازگشت آلودگی هوا تاپایان فصل سرد وجود دارد. برای مبتلا نشدن به روزهای خفه کننده گذشته باید چه کنیم؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت:سازمان های بسیاری در این زمینه دخیل هستند، اما پاسخگوی اصلی، سازمان حفاظت محیط زیست است که اساساً برای این ایجاد شده تا به مسائلی مانند آلودگی هوا رسیدگی کند و هر دستگاهی در این زمینه کوتاهی کند، مجلس موظف است با آن برخورد کند. در موضوع آلودگی هوا، دلایل مختلفی مداخله دارند و عواملی از جمله خودرو، کارخانجات و توسعه شهر، به تنهایی نمی توانند دلیل افزایش آلودگی هوا باشند و مجموع این موارد است که آلودگی هوا را تشدید می کند.

قانون افزایش مدت اعتبار معاینه فنی خودروها از ۲ سال به ۵ سال یک اقدام کاملاً اشتباه بود، بی توجهی به اصلاح و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی که مجلس ۲ سال است آن را در بودجه سالانه قرار می دهد ولی دولت به هر دلیل آن را اجرا نمی کند، از جمله عوامل تشدید آلودگی هوا محسوب می شود. دولت اگر کسری اعتبار دارد، با جا به جایی اعتبارات هر چه زودتر موضوع آلودگی هوا را مورد رسیدگی قرار دهد، اگر با انتقال کارخانجات آلاینده از اطراف شهر، آلودگی هوا کاهش داده می شود، باید بدون درنگ این کار را انجام دهیم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.