شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

اقتصاد کشور ما به نفت وابسته است و یک اقتصاد مقاوم نمی باشد

جمعه,۲۶م شهریور ۱۳۹۵ - اقتصادی
photo_2016-09-16_11-49-36

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در دیدار با جمعی از مدیران و کارفرمایان واحدهای تولیدی گیلان که در اداره کل فنی و حرفه ای برگزار شد ضمن تبریک عید غدیرخم با اشاره به اینکه ما بعد از جریان تحریم به یک بیداری اقتصادی دست یافته ایم اظهار داشت: با توجه به اینکه اقتصاد کشور ما به نفت وابسته است و یک اقتصاد مقاوم نمی باشد ما نمیتوانیم در مقابل تکانه های اقتصادی مقاومت کنیم از اینرو در این راستا وابستگی اقتصادی به کشورهای بزرگ دنیا پیدا کرده ایم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی در سال های گذشته و فی الحال اقدام و عمل را یک استراتژی بزرگ اقتصادی برای کشور عنوان کردند.

نماینده ی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اقتصاد درون زا و برونگرا اقتصادی است که در داخل تولید و منجر به صادرات شود پس حرکت شما کارآفرینان در راستای استراتژی بزرگ اقتصادی نظام میباشد و وظیفه ی ما در جایگاه تقنینی و اجرایی حمایت از شما میباشد

وی افزود:به دلیل بالابودن نرخ اشتغال و بیکاری ما نمیتوانیم منتظر صنایع مادر باشیم زیرا سرمایه بر و زمان بر میباشد پس باید توجه ویژه ای به بنگاه های زودبازده اقتصادی کوچک داشته باشیم.

جعفرزاده با اشاره به اینکه ما در معادله با دنیا و زبان اقتصادی دنیا عقب افتاده ایم بیان کرد:مشکلات کشور را نباید جزیره ای نگاه کنیم حتی سه قوه در آن مسئول میباشند.

نماینده ی مجلس تصریح کرد: اقدامات خوبی در منطقه آزاد انزلی در حال انجام است ولیکن سودگیری ما باید به سمت صادرات باشد و تراز تجاری باید مثبت باشد، همچنین باید سعی داشته باشیم تکنولوژی را به عنوان واردات داشته باشیم.

وی افزود: تنهاه راه نجات کشور اقتصاد مقاومتی است و تنها راه موفقیت اقتصاد مقاوتی را رسیدگی به واحدهای تولیدی دانست و تنهاراه موفقیت واحدهای تولیدی را واحدهای اقتصادی بنگاه های زودبازده اقتصادی کوچک معرفی کرد.

و در پایان جعفرزاده خاطرنشان کرد:تمامی دستگاه های دولتی و سازمان ها ملزم به خریداری از واحدهای تولیدی گیلان میباشند.

 

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.