شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

اقتصاد كشور ما به نفت وابسته است و يك اقتصاد مقاوم نمي باشد

جمعه,۲۶ام شهریور ۱۳۹۵ - اقتصادی

غلامعلي جعفرزاده ايمن آبادي در دیدار با جمعی از مدیران و کارفرمایان واحدهای تولیدی گیلان که در اداره کل فنی و حرفه ای برگزار شد ضمن تبريك عيد غديرخم با اشاره به اینکه ما بعد از جريان تحريم به يك بيداري اقتصادي دست یافته ایم اظهار داشت: با توجه به اینکه اقتصاد كشور ما به نفت وابسته است و يك اقتصاد مقاوم نمي باشد ما نميتوانيم در مقابل تكانه هاي اقتصادي مقاومت كنيم از اینرو در این راستا وابستگي اقتصادي به كشورهاي بزرگ دنيا پيدا كرده ايم.

وي با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري به اقتصاد مقاومتي در سال های گذشته و في الحال اقدام و عمل را يك استراتژي بزرگ اقتصادي براي كشور عنوان كردند.

نماينده ي مجلس شوراي اسلامي بيان كرد: اقتصاد درون زا و برونگرا اقتصادي است كه در داخل توليد و منجر به صادرات شود پس حركت شما كارآفرينان در راستاي استراتژي بزرگ اقتصادي نظام ميباشد و وظيفه ي ما در جايگاه تقنيني و اجرايي حمايت از شما ميباشد

وي افزود:به دليل بالابودن نرخ اشتغال و بيكاري ما نميتوانيم منتظر صنايع مادر باشيم زيرا سرمايه بر و زمان بر ميباشد پس بايد توجه ويژه اي به بنگاه هاي زودبازده اقتصادي كوچك داشته باشيم.

جعفرزاده با اشاره به اينكه ما در معادله با دنيا و زبان اقتصادي دنيا عقب افتاده ايم بيان كرد:مشكلات كشور را نبايد جزيره اي نگاه كنيم حتي سه قوه در آن مسئول ميباشند.

نماينده ي مجلس تصريح كرد: اقدامات خوبي در منطقه آزاد انزلي در حال انجام است وليكن سودگيري ما بايد به سمت صادرات باشد و تراز تجاري بايد مثبت باشد، همچنين بايد سعي داشته باشيم تكنولوژي را به عنوان واردات داشته باشيم.

وي افزود: تنهاه راه نجات كشور اقتصاد مقاومتي است و تنها راه موفقيت اقتصاد مقاوتي را رسيدگي به واحدهاي توليدي دانست و تنهاراه موفقيت واحدهاي توليدي را واحدهاي اقتصادي بنگاه هاي زودبازده اقتصادي كوچك معرفي كرد.

و در پايان جعفرزاده خاطرنشان كرد:تمامي دستگاه هاي دولتي و سازمان ها ملزم به خريداري از واحدهاي توليدي گيلان ميباشند.

 

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.