شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

اقتصاد مقاومتی منجر به اقتصاد ریاضتی نمی‌شود

چهارشنبه,۸ام اردیبهشت ۱۳۹۵ - سیاسی

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی مقاوم کردن کشور در برابر تکانه‌ها است و منجر به اقتصاد ریاضتی نمی‌شود.

مهندس غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، درهمایش مدیریت روستایی، اقتصاد مقاومتی که عصر امروز(7 اردیبهشت) در سالن همایش‌های اداره مخابرات گیلان در رشت برگزار شد، اظهار کرد: طرح اقتصاد مقاومتی مفهوم جدیدی نیست.

 وی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی مقاوم کردن اقتصاد کشور در برابر تکانه‌ها و بحران‌های داخلی و خارجی است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: حاکمان هر کشور باید تدابیری در پیش بگیرند تا کشور بتواند در برابر هر چیزی که می‌تواند بحران ایجاد کند مقاومت داشته باشد.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی منجر به اقتصاد ریاضتی نمی‌شود، گفت: اقتصاد مقاومتی به مفهوم بستن تمام درها به روی کشور نیست.

 جعفرزاده به دو ویژگی درون نگر و برون زا بودن اقتصاد مقاومتی اشاره و اظهار کرد: در اقتصاد مقاومتی باید از تمام ظرفیت‌های وجود داخل و خارج کشور تا آنجا که منافاتی با منافع ملی کشورندارد استفاده کنیم.

وی اذعان داشت: تعاملات به وجود آمده در روابط بین ایران و دیگر کشورها برای این است که بتوانیم از سرمایه ارزان آنها برای توسعه کشور استفاده کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: درون نگر بودن اقتصاد مقاومتی به تولید محور و برون گرا بودن آن به صادرات محور بودن تاکید دارد.

 وی در ادامه گفت: باید به فکر تولید باشم و تولیدات مازاد بر نیاز داخل کشور را برای ارز آوری صادر کنیم.

جعفرزاده در خصوص نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، اظهار داشت: این نامگذاری به مفهوم آن است که به دور از مباحث علمی، نوبت اقدام و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی است تا ثمره و نتیجه انقلاب بر سفره مردم بنشیند.

 وی با تاکید بر لزوم استفاده از سرمایه انسانی و مشارکت مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: شورای اسلامی شهر و روستا در اجرای اقتصاد مقاومتی نقش فراوان دارند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رشت بعد از تهران و البرز سومین شهر متراکم از نظر جمعیت است، گفت: با ایجاد زیر ساخت‌ها در روستاها مردم دیگر نیازی نمی‌بینند به سمت شهرها مهاجرت کنند.

 وی به گازرسانی بیش از 90 درصد روستاهای گیلان اشاره کرد و گفت: اقدامات خوبی در حوزه آسفالت راه‌های روستایی، آبرسانی و برق رسانی در روستاهای گیلان انجام شده است.

جعفرزاده، چند منظوره شدن کشاورز در روستاها را از اصول اقتصاد مقاومتی در نقاط روستایی دانست و گفت: در حوزه گردشگری روستایی هم جای کار فراوان وجود دارد تا اقتصاد روستاهای گیلان رونق بیشتری بگیرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به برگزاری دور دوم انتاخبات مجلس شورای اشاره اشاره و اظهار کرد: هر انتخاباتی اهمیت خودش را دارد.

 نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: مجلس در راس امور است و نمی‌توانیم نسبت به برگزاری انتخابات آن بی تفاوت باشیم.

 جعفرزاده، خواستار مشارکت حداکثری مردم در انتخابات شد و گفت: گیلان یکی از بهترین انتخبات را برگزار کرد و تلاش شد تا انتخابات در استان سالم و خوب برگزار شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.