شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

اقدامات مالی ایران در حوزه مالی ابهام ندارد!

شنبه,۳ام تیر ۱۳۹۶ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تعلیق یکساله محدودیت‌های سازمان بین‌المللی مبارزه با پولشویی گفت:آمریکایی ها بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به دلیل از دست دادن منافع خود در جمهوری اسلامی، با کارشکنی های خود همواره سعی داشته اند برای ایران در زمینه های مختلف مانند اقتصادی مشکل ایجاد کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در چهار سال گذشته جمهوری اسلامی با اقدامات مناسب و منطقی توانسته بسیاری از ابهامات ایجاد شده در روند مبادلات بانکی و مالی خود را از سوی دشمنان، رفع کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:در حال حاضر FATF علی رغم اقدامات شفاف، جمهوری اسلامی ایران را در لیست سیاه نگه داشته، اما تدابیر ضدپولشویی علیه ایران را به مدت یکسال تعلیق کرده است.

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به تصویب قانون ضد پولشویی در ایران گفت: جمهوری اسلامی از اقدامات مخرب اقتصادی پرهیز داشته است، بنابراین باید از لیست سیاه خارج شود.

وی تصریح کرد:وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و مسئولان اقتصادی باید بصورت شفاف تر مانع از کارشکنی دشمنان و لابی های صهیونیستی در fatfشوند.

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد:جمهوری اسلامی از تروریسم و قاچاق خسارت های زیادی را متحمل شده و بطور طبیعی با فعالیت مالی تروریست ها نیز مقابله جدی داشته و خواهد داشت بنابراین تعلیق یکساله محدودیت‌های سازمان بین‌المللی مبارزه با پولشویی کافی نیست بایدFATF باید ایران را از لیست سیاه خارج کند.

عضو کمیسیون برنامه؛بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد:تلاش هایی از سوی وزارت اقتصاد، برای تعلیق یکساله محدودیت‌های سازمان بین‌المللی مبارزه با پولشویی صورت گرفته، که البته باید تکمیل شود، تا ایران از لیست سیاه از fatfخارج شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.