شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

امام‌ حسین‌ علیه السلام اسوه‌ ماندگار عزت‌ مداری است

شنبه,۲ام آبان ۱۳۹۴ - اجتماعی

نمابنده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت :  امام‌ حسین‌ علیه السلام اسوه‌ ماندگار عزت‌ مداری و سازش ناپذیری با ستمگران است.

 غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی  در جمع سوگواران حسینی در رشت افزود: اگر انسان بخواهد در هر کاری با داشتن هدف و برنامه توفیق حاصل کند پشتوانه این مهم صبر و شکیبایی و تحمل شدائد و مشکلات است، اگر صبر نباشد پیروزی حاصل نخواهد شد.

وی همچنین صبر و شکیبایی را از الگوهایی برجسته در نهضت عاشورا دانست و اظهارداشت: امام حسین علیه السلام  قهرمان صبر و زینب کبری سلام الله علیه اسطوره صبر است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر انسان صبور نباشد با روبرو شدن به مشکلی دچار یاس و در نتیجه گرفتار شکست می شود بنابراین امام حسین علیه السلام از آغاز بر صبر تکیه می کند.

وی تاکید کرد: در حقیقت نه تنها حضرت سید الشهدا علیه السلام بلکه همه همراهان ایشان اعم از مردان، زنان، پیران و جوانان صبرشان عامل ایستادگی آنها بوده است.

جعفرزاده همچنین زندگی همراه با عزت و شرافت را از راهبردهای نهضت عاشورا دانست و اظهارداشت: امام حسین علیه السلام  می فرمود: ”  به خدا سوگند که من هرگز تن به ذلت و پستی نخواهم داد.”

وی گفت: انگیزه اصلی قیام اباعبدالله الحسین علیه السلام دفاع از دین و احکام و ارزش های الهی بود چرا که در پی زمامداری یزید اساس دین و احکام الهی به خطر افتاده بود.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی افزود: امام حسین علیه السلام از جمله درس هایی که در نهضت عاشورا به جهانی ها آموخت این بود که هرگز به دلیل هراس از مرگ تن به دلت و پستی ندهند چرا که مرگ با عزت همانند پلی است که انسان ها را از گرفتاری ها رهایی بخشیده به نعمت جاودان حیات ابدی می رساند.

وی اظهارداشت: عشق به عبادت و راز و نیاز با پروردگار عالم یکی از آموزه های بسیار ارزشمند عاشورایی امام حسین علیه السلام  است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.