شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

امدادگران داوطلب سرمایه ایی ارزشمند برای نظام اسلامی هستند

شنبه,۱۴ام آذر ۱۳۹۴ - اجتماعی

به مناسبت روز جهانی داوطلبان صبح امروز در همایشی در رشت از 110 داوطلب نمونه هلال احمر گیلان قدردانی شد.این افراد جزء پزشکان ، خیران و امدارسانانی هستند که بصورت رایگان به شهروندان خدمات ارائه داده اند.

غلامعلی جعفرزاده رییس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی امدادگران داوطلب را سرمایه ایی ارزشمند برای نظام اسلامی برشمرد و تصریح کرد : بی شک نقش موثر داوطلبان هلال احمر در خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی و تعامل بهینه آنان با دیگر نیروهای دخیل در تامین امنیت و آسایش زائران، نقطه عطف خدمات امسال جمعیت هلال احمر تلقی می شود.

وی افزود:امدادگران در تمامی حوادث بدون هیچ چشم داشتی در کنار مردم هستند و برای ترویج فرهنگ ایثارگری در جامعه تلاش می کنند.

علیرضا خصوصی مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان درهمایش تجلیل از داوطلبان نمونه جمعیت هلال احمر گیلان تعداد داوطلبان هلال احمراین استان را 9 هزار و 320 نفر اعلام کرد و افزود : این داوطلبان برای مشارکت دربرنامه های امدادی ، مناسبت های خاص ملی و مذهبی ، ارایه خدمات پزشکی در مناطق محروم ، جمع آوری کمک های مردمی و کمک به نیازمندان ساماندهی شده اند.
استاندار نیز در این همایش نقش نیروهای مردمی و داوطلب در کاهش تلفات و خسارات حوادث را تبیین کرد و گفت : آموزش همگانی امداد و نجات هم دراین زمینه بسیار تاثیر گذار است.
محمد علی نجفی انگیزه داوطلبان هلال احمر برای کمک رسانی را ناشی از حس نوع دوستی آنان برشمرد و افزود : این فرهنگ از فرهنگ اصیل اسلامی – ایرانی نشات گرفته است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.