شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

اموال آزاد شده باید با نظارت مجلس هزینه شود

چهارشنبه,۲۶ام خرداد ۱۳۹۵ - سیاسی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به صحبت های روز گذشته وزیر امور خارجه درخصوص بازگشت مقداری از پول ها و دارایی های ایران به کشور در مجلس اشاره و تصریح کرد: این اموال باید به خزانه برود و طبق برنامه ای که به تصویب مجلس می رسد هزینه شود.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما برای خروج از رکود نیازمند تزریق نقدینگی هستیم، گفت: این نقدینگی باید هدایت شده و کنترل شده باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: نقدینگی که روی ریلی حرکت کند که منجر به تولید شود. اگر این اتفاق روی ندهد بازار متلاطم خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: کاری که دولت باید انجام دهد این است که بانک ها را موظف کند که تسهیلات ارزان قیمتی که منجر به تولید شود را ارائه دهد.

جعفرزاده ایمن آبادی همچنین اضافه کرد: برای اینکه این تولید نتیجه بخش باشد دولت باید سیاست های تشویق صادراتی را ایجاد کند. و اگر دولت روی این موارد برنامه ریزی داشته باشد، هم می تواند خروج آرام و بدون تلاطمی که ضربه به بازار و صنعت نزند را از رکود داشته باشد و هم میتواند بازار را رونق ببخشد و افزایش نقدینگی نداشته باشد و بازار دچار سفته بازی نشود.

وی به صحبت های روز گذشته وزیر امور خارجه درخصوص بازگشت مقداری از پول ها و دارایی های ایران به کشور در مجلس اشاره و تصریح کرد: این اموال باید به خزانه برود و طبق برنامه ای که به تصویب مجلس می رسد هزینه شود. و جزو درآمدهای دولت محسوب می شود، و وقتی درآمد دولت تلقی شود، محل هزینه آن در بودجه سنواتی لحاظ خواهد شد.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از این گفتگو به افزایش نرخ کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: این افزایش ها نسبت به گذشته کم تر شده است، ولی بالاخره بازار مریضی داریم و این باید اصلاح شود.

 

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد:  باید قبل از ماه مبارک رمضان برنامه ریزی جامعی صورت می گرفت تا کالاهای اساسی با نرخ بهینه به دست روزه داران برسد. اما متاسفانه ما شاهد افزایش نرخ برخی از کالاهای اساسی در ماه مبارک رمضان  بوده ایم.

 

وی با تاکید بر اینکه مردم نباید کالاهای اساسی را در ماه  مبارک رمضان  گران خریداری کنند، خاطرنشان کرد: از مشکلات  و  سختی  اعتباری  دولت آگاهی  داریم  ولی پرداختن به فرضیه ماه مبارک رمضان از کشوری که پرچم اسلام را برافراشته است، انتظار می‎رود که نرخ کالاهای اساسی در این ماه مناسب اقشار مختلف جامعه باشد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.