شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

عضو فراکسیون رهروان ولایت

انتخابات در کشور ما به نحوی است که تقلب نمی‌شود

دوشنبه,۱۰ام اسفند ۱۳۹۴ - سیاسی

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی از برخی نمایندگان بازمانده از مجلس آینده که منتخبین مردم تهران در مجلس را لیست انگلیسی می‌خوانند، انتقاد کرد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متأسفانه شاهد این هستیم که برخی نماینده‌ها می‌گویند در تهران لیست بی‌بی‌سی رأی آورده که این توهین به مردم و ارزش‌های انقلاب است و کشور را دچار چالش امنیتی می‌کند.

وی با بیان اینکه مردم ایران نفرت عجیبی از انگلیس دارند، ‌ادامه‌ داد: آنهایی که برای حضور در انتخابات بعد رأی نیاوردند حق توهین به مردم را ندارند. بهتر است به جای این کار فکر کنند که چرا مردم به آنها رأی ندادند زیرا توهین به منتخبان تهران مشکلی را حل نمی‌کند.

جعفرزاده با طرح این سوال که آیا ۱۲ میلیون تهرانی تابع انگلیس هستند، یادآور شد: مردم به لیستی رأی دادند که آنها را مدافع حقوق خود می‌دانند و تصورشان این است که آنها مدافعان واقعی حقوق ملت هستند. این یک گناه نابخشودنی است که بگوییم مردم تابع لیست انگلیس بودند. این هم از لحاظ امنیتی کشور را دچار مشکل می‌کند و هم از نظر اخلاقی مردود است.

وی با تأکید بر اینکه بازماندگان انتخابات مجلس دهم باید برای باخت‌شان توجیه دیگری پیدا کنند، تصریح کرد: اینکه منتخبین مردم تهران را لیست انگلیسی بدانیم توهین به شورای نگهبان است که این افراد را تأیید کرده،‌ لذا ما از همه بازندگان انتخابات می‌خواهیم ادبیات انقلابی خود را فراموش نکنند.

نماینده مردم رشت در مجلس خاطرنشان کرد: برخی آقایان حالا می‌گویند که بعضاً تقلب شده است؛ در حالی که ساختار انتخابات در کشور ما به نحوی است که تقلب نمی‌شود و حداکثر ممکن است تخلف رخ دهد که آن هم موضوعی قابل پیگیری است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.