شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

انتقاد از بی‌توجهی دولت به پرداخت تسهیلات مسکن ایثارگران

شنبه,۱۳ام شهریور ۱۳۹۵ - سیاسی
نایب رییس فراکسیون ایثارگران با انتقاد از بی‌توجهی دولت به پرداخت تسهیلات مسکن ایثارگران، گفت: دولت پرداخت تسهیلات مسکن ایثارگران را به شورای پول و اعتبار واگذار کرده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب طرح اصلاح بند الف ماده 103 قانون مدیریت خدمات کشوری درخصوص ایثارگران، گفت: دراین مورد نیازی به تصویب قانون جدید نبود، اما با تصویب بند مورد نظر در اصلاح ماده 103 قانون مدیریت خدمات کشوری ایثارگران می توانند با پایان 30 سال فعالیت خود براساس افزایش و ارتقاء مدرک تحصیلی تا 35 سال فعالیت کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان‌ها و نهادها نباید خیلی سریع از وجود ایثارگران بی‌بهره شوند، افزود: با تصویب این قانون دستگاه‌ها مجازند که 5 سال بیشتر و به مدت 35 سال با ایثارگران همکاری کنند که از نمایندگان مجلس برای تصویب این قانون باید تقدیروتشکر کرد.

وی با انتقاد از اینکه پس از گذشت 5 ماه از سال هنوز اقدامی برای تسهیلات مسکن تبصره ای تکلیفی ایثارگران هیچ اقدامی نشده است، تصریح کرد: چندی پیش نشستی با وزیر امور اقتصادی و دارایی برای تعیین تکلیف این موضوع برگزار شد و وزیر اقتصاد موظف به پیگیری و اجرای این موضوع شد، حتی دراین جلسه متن آیین نامه پیشنهادی تسهیلات مسکن ایثارگران نوشته و به وزیر اقتصاد داده شد.

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر اینکه هر ساله این موضوع یعنی مسکن تکلیفی ایثارگران در بودجه مورد توجه بود، گفت: اما دولت در بودجه سال 95 طبق یک استدلال مبنی براینکه این مورد جزو وظایف شورای پول و اعتبار است به این موضوع نپرداخت، این درحالی است که طی سالیان گذشته بحث مسکن تکلیفی ایثارگران در لایحه بودجه توسط دولت گنجانده می‌شد.

نایب رییس فراکسیون ایثارگران با بیان اینکه شورای پول و اعتبار دراین باره تاکنون هیچ تصمیمی نگرفته است، گفت: آیین‌نامه پیشنهادی برای این موضوع به وزیر اقتصاد داده شد و وزیر قول داد که با برگزاری نخستین جلسه مسکن تکلیفی ایثارگران اجرایی شود؛ اما اگر این مصوبه در شورای پول و اعتبار تصویب نشود به طورحتم درحوزه تسهیلات مسکن ایثارگران مشکلات بسیاری به جود می آید.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.