شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

انتقاد از عدم اعمال اصلاحات مورد نظر مجلس در لایحه برنامه ششم

سه شنبه,۱۲ام مرداد ۱۳۹۵ - اقتصادی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از عدم اعمال اصلاحات مورد نظر مجلس در لایحه برنامه ششم گفت: دولت نسبت احکام برنامه ششم توسعه با سیاست های اقتصاد مقاومتی را مشخص نکرده است.

غلامعلی جعفرزاده در خصوص لایحه برنامه ششم توسعه که به مجلس ارائه شده است، گفت: انتظار داشتیم با توجه به فضای مجلس دهم که مترصد حل مشکلات دولت است، روال شکلی مورد مطالبه مجلس در خصوص ارائه لوایح از سوی دولت رعایت شود.

نماینده مردم رشت در مجلس اظهار داشت: لایحه اصلاح بودجه سال ۹۵ که رد شد اشکال شکلی داشت، زیرا در واقع متمم بودجه بود، نه لایحه اصلاحیه، لایحه برنامه ششم که به مجلس ارائه شده نیز کپی لایحه برنامه ششم است که به مجلس نهم ارائه شد.

وی با انتقاد از عدم اصلاح لایحه برنامه ششم توسط دولت گفت: در مجلس نهم جلسات متعدد در کمیسیون تلفیق در نقد و بررسی برنامه ششم برگزار شد. دولت حداقل باید نقدهای مطرح شده را در لایحه جدید اعمال می‌کرد.

جعفرزاده با انتقاد از عدم تطبیق لایحه برنامه ششم با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: دولت باید کتابچه‌ای را به مجلس ارائه می‌کردکه در آن دقیقا مشخص شود هر کدام از احکام برنامه ششم توسعه متناظر با کدام بندهای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

عضو کمیسیون برنامه تصریح کرد: مجلس دهم هیچ قانونی را که در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نباشد به تصویب نخواهد رساند.

 

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.