شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

انحصار در ارائه خدمات بانکی با حضور بانک های خارجی شکسته می شود

یکشنبه,۲۵ام بهمن ۱۳۹۴ - اقتصادی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: باید پذیرفت در ارائه خدمات بانکی انحصار وجود دارد بنابراین حضور بانک های خارجی می تواند زمینه ایجاد فضای رقابتی در ارائه خدمات بانکداری را فراهم کند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،با اشاره به اظهارات رئیس جمهور در پنجاه و پنجمین مجمع سالیانه بانک مرکزی گفت: باید پذیرفت مردم از عملکرد بانک رضایت ندارد این در حالی است که باید خدمات دهی بانک ها در راستای خدمت و رضایت مردم باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت باید زودتر به موضوع ضعف در عملکرد بانک ها ورود می کرد.

انتقاد از شرایط دشوار در ارائه وام های خرد بانکی

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: مردم از شرایط دشواری که در ارائه وام های خرد از سوی بانک ها وجود دارد، رضایت ندارند، بطور مثال برای ارائه تسهیلات دومیلیون تومانی بانک ها عنوان می کنند باید ضامن معرفی شده به بانک، باید کارمند رسمی دولت باشد این در حالی است که بسیاری از ادارات دولتی نیز نامه کسر حقوق ضمانت صادر نمی کنند.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود: باید پذیرفت در ارائه خدمات بانکی انحصار وجود دارد بنابراین حضور بانک های خارجی می تواند زمینه ایجاد فضای رقابتی در ارائه خدمات بانکداری را فراهم کند البته حضور بانک های خارجی باید مشروط به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

وی گفت: بانک ها سپرده های مردم را بصورت وام هایی با نرخ بالای سود به مشتریان ارائه می دهند؛این در حالی است که نرخ تورم کاهش یافته بنابراین باید سود بانکی نیز کاهش یابد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: باید به وضعیت ارائه خدمات بانکی بصورت جدی رسیدگی شود.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.