شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

اهداف کمی،کیفی و راهبردها در لایحه برنامه ششم توسعه بیان شده است

یکشنبه,۷ام شهریور ۱۳۹۵ - اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس،با بیان اینکه دولت در دو کتابچه مستندات برنامه ششم توسعه را ارائه کرده است، گفت:کمیسیون تلفیق به جای روش سنتی باید ۸ کمیته برای بررسی برنامه ششم تشکیل می داد.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بررسی لایحه برنامه ششم توسعه در مجلس گفت:هر قانون و برنامه ای که به مجلس ارائه می شود، باید با اسناد بالادستی تطبیق داده شود، که اسناد بالادستی برای برنامه ششم توسعه سند چشم انداز، 24 سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی و 80 سیاست کلی تنظیم برنامه ششم توسعه است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت در دو کتابچه مستندات برنامه ششم توسعه را ارائه کرده است، افزود:از طرف دیگر دولت در 8 بخش در 4 کتابچه برنامه را به مجلس ارائه کرده که کمیسیون تلفیق به جای یک روش سنتی باید 8 کمیته برای بررسی آنها تشکیل می داد، با بررسی این کتابچه ها در مورد عملیاتی بودن یا عملیاتی نبودن آن اظهارنظر می کرد.

اهداف کمی، کیفی، سیاست ها و راهبردها در لایحه برنامه ششم توسعه بیان شده است

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه اهداف کمی، کیفی، سیاست ها و راهبردها در لایحه برنامه ششم توسعه بیان شده است، ادامه داد:اهداف کمی به تفکیک سال از سال 94 تا 99 آورده شده و در این لایحه مشخص شده که هر کدام از حوزه ها چه میزان یشرفت دارد.

برنامه ششم درمیان  10 برنامه گذشته  با احکام مورد نیاز آن ،بی سابقه است

وی یادآور شد:برای اجرای این برنامه ها لایحه ای ارائه ودر این لایحه ذکر شده که برای اجرای این برنامه نیاز به این احکام است و لایحه در هیئت وزیران تصویب شده است.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه می تواند برنامه ها را بررسی  و تصویب کرده یا احکام اجرایی آنها را بررسی و تصویب کند، افزود:اینکه گفته می شود دولت اقتصاد مقاومتی را رعایت نکرده،خیر این چنین نیست و یا این صحبت که دولت برنامه ارائه نکرده،به هیچ وجه صحیح نیست و سابقه نداشته که در 10 برنامه گذشته چنین برنامه ای با احکام مورد نیاز آن ارائه شود،مجلس اگر نقدی بر این برنامه داشته می تواند بر اساس اختیارات خود برنامه را اصلاح کند./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.