شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

اولویت فعلی اقتصاد کشور باید خروج از رکود باشد

چهارشنبه,۱۲ام آبان ۱۳۹۵ - اقتصادی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با انتقاد از وضعیت فعلی اقتصاد کشور، گفت: اولویت فعلی اقتصاد کشور باید خروج از رکود باشد.
دولت دست از تمرکز بر کاهش تورم بردارد/خروج از تورم واجب تر است
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از وضعیت فعلی اقتصاد کشور، گفت: دولت در راستای بهبود وضعیت اقتصادی کشور اقدامات مثبتی انجام داده اما کافی نیست.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تاکید دولت برای کنترل تورم مشکلات بسیاری را منجر شده است، افزود: اگر بازنگری در برخی از اقدامات دولت صورت بگیرد به طور حتم تجدیدنظر در رفتارهای اقتصادی از جمله کنترل تورم انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: کنترل تورم به این شدت موجب بروز رکود بر اقتصاد کشور شده است.
جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه دولت تمام سعی خود در راستای کنترل تورم کرده است، گفت: کنترل تورم خوب می تواند ثمرات مثبتی برای کشور داشته باشد اما با این پیش شرط که رکود نباشد
رکود اقتصادی درآمدها را کاهش داده است
وی ادامه داد: وقتی که دولت با رکود مواجه است درآمد نداشته و کسی نمی تواند مالیات بدهد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به وضعیت شرکت ها در شرایط رکودی، گفت: دولتی که رکود دارد شرکت های فشل داشته و کسی خواهان خرید شرکت فشل در بورس نیست از این رو بورس فلج خواهد شد.
وی افزود: تورم موجود در اقتصاد باعث شده که دولت نتواند در امر کوچک سازی و واگذاری بخش های دولتی به بخش خصوصی موفق عمل کند.
این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه دولت در برخی جاها انرژی بیهوده صرف می کند، گفت: دولت باید یک سری فعالیت های دیگر در دستور کار خود قرار دهد تا به این ترتیب کاهش تصدی گری رخ دهد.
دولت انرژی خود را باید برای خروج از رکود بگذارد
جعفرزاده ایمن آبادی گفت: دولت انرژی خود را باید در ابتدا برای خروج از رکود بگذارد اگر رکود نداشته باشیم مانند بسیاری از کشورهای همسایه وضعیت اقتصادی بهتری خواهیم داشت.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اولویت ما بین رکود و تورم خروج از رکود است./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.