شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

اگر فردی از سازمانی در عملیات امدادرسانی حضور پیداکرد باید مورد حمایت قرار گیرد

یکشنبه,۱۶ام اسفند ۱۳۹۴ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی به عنوان مخالف طرح تعیین وضعیت حضور کارکنان دستگاه های اجرایی در مأموریت های داوطلبانه هلال احمر گفت:تبصره ای که برای الحاق به ماده 22 قبلا به عنوان طرح یک شوری تصویب و به کمیسیون ارائه شده بود این بود که برای کارکنان دستگاه های اجرایی در حین فراخوان جمعیت هلال احمر حق مأموریت تلقی شود اما این موضوع اکنون نقض شده است.

وی در ادامه گفت:‌جمعیت هلال احمر با حمایت داوطلبان امدادرسانی می کند، جلوگیری از حضور کارکنان دستگاه های اجرایی در مأموریت های هلال احمر می تواند برای آنها مشکل ساز شود. اگر فردی از یک سازمان یا ارگان در عملیات امدادرسانی حضور پیدا کرد باید مورد حمایت قرار گیرد در حالی که در طرح ارائه شده عکس این اقدام صورت می گیرد.

جعفرزاده ایمن آبادی گفت: در طرح ارائه شده اصل سوم قانون اساسی صریحاً نقض شده است و با آن مخالف است. اینکه می گوییم فردی مأموریت برود ولی حق مأموریت دریافت نکند درست نیست. علاوه بر این موضوع ایراد اصل 75 قانون اساسی نیز وجود دارد. اینکه فردی به جایی مأموریت می رود باید فرد دیگری جایگزین او شود.

وی در نهایت گفت: طرح ارائه شده حق امدادگران را ضایع می کند. اگر مأموریتی به فرد امدادگر داده شود و او دچار حادثه ای شود باید مورد حمایت مادی و معنوی قرار گیرد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.