شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده ایمن‌آبادی در واکنش به تعداد یالای ثبت‌نام کنندگان برای ریاست جمهوری:

این شیوه ثبت‌نام توهین به مردم است!!

سه شنبه,۲۹ام فروردین ۱۳۹۶ - سیاسی

ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی 26 فروردین ماه به اتمام رسید که مجموع ثبت‌نام شده ها برای حضور در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ۱۶۳۶ رسید که از این تعداد ۱۳۷ نفر خانم و ۱۴۹۹ نفر آقا هستند. جوان ترین ثبت‌نام کننده ۱۸ سال و مسن ترین ۹۲ سال دارد و 236 نفر زیر 30 سال سن دارند این در حالی که در دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری ۶۸۶ نفر داوطلب شدند.
در همین زمینه غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیده‌بان ایران اظهار داشت: در مجلس نهم قانونی را تصویب نمودیم که حداقل سن کاندیدای ریاست‌جمهوری چهل سال و حداکثر سن هفتادوپنج سال و مدرک تحصیلی دکترا بود، اما تشخیص شورای نگهبان رد این مصوبه بود.
وی گفت: ما با شورای محترم نگهبان به توافق رسیدیم که این شیوه ثبت نام توهین به مردم و کشور و نهادقانون‌گذاری است. و شما حداقل این شرایط را بنویسید که هرکسی این شرایط را نداشت رد می‌شود که بنا به تشخیص شورای نگهبان رد شد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت:مجلس شورای اسلامی هیچ مشکلی برای تصویب قانونی برای تفسیر رجل سیاسی و مدیر و مدبر بودن کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری ندارد اما شورای‌نگهبان آن را مقایر با قانون اساسی می‌داند.
جعفر زاده ایمن آبادی خاطر نشان کرد: حتی ما برای کاندیداهایی که از مقدار تعیین شده رای را کسب کنند جریمه تعیین کرده بودیم؛ ضوابطی تعیین کرده بودیم که هرکسی از خود مطمئن است پا در عرصه بگذارد.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.