شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

بازگشایی مجدد سفارت کانادا در ایران با ازدست دادن امتیازاتی برای آنها همراه است

شنبه,۲۴ام مهر ۱۳۹۵ - سیاسی

 

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه تعطیلی سفارت کانادا در ایران توهینی آشکار در عرصه دیپلماسی بود، گفت: حال که آنها متقاضی بازگشایی مجدد سفارتخانه خود هستند باید امتیازاتی نیز به عنوان جریمه از دست بدهند.
بازگشایی مجدد سفارت کانادا در ایران با ازدست دادن امتیازاتی برای آنها همراه است

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص احتمال بازگشایی سفارت کانادا گفت: بستن سفارت کانادا در ایران در درجه اول به ضرر خود کانادایی ها تمام شد و اگر برای ما خساراتی داشت اما میزان این خسارت برای آنها بیشتر بود تا جایی که خودشان به این اشتباه اعتراف کردند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: حال برای بازگشایی مجدد که به خواسته خود کانادایی ها هم بود، لازم است همه تضامین بین المللی وجود داشته باشد تا آنها به خاطر یک اتفاق سفارتخانه را نبندند و بدانند بسته شدن سفارتخانه به نفع رفت و آمدهای میان دو کشور نیست.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه اگر قرار بر بازگشایی سفارتخانه ها بود باید یک سری خدمات بین کنسولی محدود شوند، یادآور شد: دولتمردان کانادایی باید بدانند جهت بازگشایی مجدد باید جرایمی را متقبل شوند که البته این جرایم همیشه نقدی نیست و ممکن است امتیازاتی را از دست بدهند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کانادایی ها برای یک مسأله کوچک سفارت خود در ایران را تعطیل کرده و سفیر خود را از ایران فراخواندند که این اقدام در آداب دیپلماسی نوعی توهین است./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.