شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت

بالارفتن از دیوار سفارتخانه کار گروه های منافق و نفوذی است

سه شنبه,۱۵ام دی ۱۳۹۴ - سیاسی
عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دستگاه ناجا از عهده تامین امنیت سفارت و کنسولگری عربستان برنیامد.
غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از عملکرد پلیس برای کنترل خشم معترضین به اعدام شیخ نمر گفت: عربستان کشور ناقض حقوق بشر است و نا امن ترین کشور در منطقه است و رفتار شیوخ عرب بسیار خصمانه است. اقداماتی در ایران انجام شد که اعدام شیخ نمر مظلوم تحت شعاع قرار گرفت.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بالارفتن از دیوار کنسولگری یا سفارت اقدام نادرستی بود، تاکید کرد: اخبار های غربی را دنبال کنید، یک خط خبری این است که شیخ نمر اعدام شد اما در 10 خبر دیگر گفته می شود ایران کشور امنی نیست باید کشورها سفارتخانه خود را تعطیل کنند.

وی ادامه داد: اقدام نادرست و بالارفتن از دیوار کنسولگری و سفارتخانه عربستان هجمه بی دلیل و بی جهت بین المللی علیه ایران ایجاد شد. می پذیریم که همه مردم ایران از اقدام آل سعود در زمینه قیمت نفت، حادثه منا و اعدام شیخ نمر ناراحت هستند اما دلیل نمی شود  که  عده ای دست به کاری بزنند که چهره عربستان ظالم، مظلوم نشان داده شود.

به گفته این نماینده بالارفتن از دیوار کنسولگری و آتش زدن سفارت عربستان هیچ کدام به نفع ما نبوده و نخواهد بود.

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر اینکه پلیس مسئول تامین امنیت سفارتخانه ها است، گفت: اما متاسفانه پلیس نتوانست از عهده این کار برآید و عدم کنترل اعتراضات را ناشی از ضعف دستگاه ناجا می دانیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اینکه روابط دیپلماتیک ما با عربستان بهم خورد اهمیتی ندارد اما تبلیغاتی که علیه ایران به راه افتاد اتفاقی است که به نفع ما نخواهد بود چرا که چهره جمهوری اسلامی در فضای بین المللی مخدوش شد.

این نماینده عنوان کرد: با این حال نگران وضعیت حجاج ایرانی در عربستان هستیم چرا که اگر سفارتخانه و حافظ منافعی در این کشور نداشته باشیم چه نهاد و ارگانی قرار است به وضعیت حجاج ایرانی رسیدگی و از آنها دفاع کند. بنابراین باید هر چه سریع تر تمهیداتی اتخاذ شود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: البته اعتقاد داریم که بالارفتن از دیوار کنسولگری و آتش زدن سفارتخانه عربستان کار گروه های منافق و نفوذی بود.

ثبت نظر ممکن نیست.


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.