شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

بانک مرکزی به دنبال خروج از تحریم ها باشد

سه شنبه,۵ام مرداد ۱۳۹۵ - اقتصادی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  روز سه شنبه  افزود: اجرایی شدن برجام تاکنون دستاوردی چشمگیری در زمینه شبکه های بانکی بین المللی برای ما نداشته است و قطع 8 ساله مشکلاتی را برای شبکه های بانکی ایجاد کرده است.

بانک مرکزی به دنبال خروج از تحریم ها باشد
ایمن آبادی با اشاره به اینکه لغو تحریم‌های بانکی، یکی از مواردی بوده که به ‌عنوان اولویت‌های ایران همواره در مذاکرات هسته‌ای مورد تاکید بوده است،بیان کرد: باید از قطع ارتباط ها پرهیز شود و با آموزش نظام بانکی به دنبال رفع تحریم ها باشیم.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه سوئیفت به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای ارتباطی بانکی برای بانک‌های ایرانی هر چند محدود از سر گرفته شد ،بیان کرد: با وجود تمامی گشایش‌هایی که در اجرایی شدن برجام برای بانک‌ها ایجاد شد، تاکنون همه آنچه که می‌توانست در اختیار نظام بانکی و ذینفعان آن قرار گیرد محقق نشده است.

آسیب مجموعه بانکی کشور در تحریم
این نماینده مردم رشت در مجلس دهم با بیان اینکه بانک مرکزی باید هر چه سریعتر ارتباطات خود را با بانک های بین المللی برقرار کند به اکونیوز گفت:سابقه 100 ساله مجموعه بانکی کشور در مدت 10 سال تحریم و قطع ارتباط با شبکه بانکی بین المللی دچار آسیب جدی شد.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:در طول تحریم ها بانک های بین المللی برنامه های جدیدی بر سیستم  بانکی خود پیاده کردند که که متاسفانه بانک های ایرانی در این زمینه ناکام ماندند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.