شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

با توجه به عدم تحقق درآمد ها و مشکلات عدیده دولت،مجلس با رٱی اعتماد به وزرای پیشنهادی کمک حال دولت و ملت شود

سه شنبه,۱۱ام آبان ۱۳۹۵ - اقتصادی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ، سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط درآمد و هزینه ای دولت مساعد نیست و ارقام نشان می دهد بودجه 294 هزار میلیارد تومانی 1395 سال در خوش بینانه ترین حالت دچار 70 هزار میلیارد تومان کسری است و از این حیث نباید به دولت سخت گیری کرد و باید تعامل بیشتری بین دولت و مجلس باشد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:متاسفانه وصول درآمدهای مالیاتی دولت روند ضعیفی دارد و وصول این درآمدها به دلیلی رکود کشور در عرصه اقتصادی حدود 20 درصد کاهش داریم در حالی که در سال گذشته در چنین بازه زمانی 30 درصد رشد وصول درآمدها داشتیم.
جعفرزاده ایمن آبادی همچنین تصریح کرد: درآمدهای گمرک هم تحقق پیدا نکرده است و کمتر از 50 درصد وصول شده است، در حالیکه در مدت مشابه در سال گذشته 29 درصد بیشتر از پیش بینی ان زمان وصول درآمدها داشتیم.
وی ادامه داد: در بخش سایر درآمدها اعم از درآمدهای حاصل از مالکیت دولت، سهام شرکت ها، درآمد حاصل از فروش کالا به شدت ضعف داریم و درآمدهای ما تحقق نیافته است در صورتی که در شرایط مشابه سال قبل 20 درصد بیشتر از پیش بینی بودیم اما الان در محدوده 60 درصد مصوب هستیم.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در بخش نفت به دلیل پیش فروش هایی که قبلا انجام داده ایم نتوانستیم درآمد مورد انتظار را داشته باشیم ، گفت: در فروش اوراق مشارکت در کمال تاسف روند کندی داریم و با وجود اینکه بخشی از منابع حاصل از واگذاری اموال دولتی و سهم الشرکه اموال دارایی و شرکت های دولتی وابسته را به عنوان 40 هزار میلیارد تومان در واگذاری دارایی های مالی دیدم، کمتر از 15 درصد پیشرفت فیزیکی در 7 ماه گذشته از سال 95 داشتیم.
وی افزود: دولت رقم قابل توجهی از خزانه استقراض کرده است تا بتواند اعتبارات تملک دارایی خود را تامین کند و حدود دوازده درصدی تملک دارایی ها نشان می دهد که دولت با مشقت و سختی فراوانی رو به رو است و این گزارشات بیانگر این است که با فشار مضاعفی در حال مدیریت کشور است.
جعفرزاده ایمن آبادی همچنین تصریح کرد: گزارش های مجلس نشان می دهد در عدم تحقق درآمدهای کشور انصافا قصوری متوجه دولت نیست و تمام توان برای تامین هزینه ها و پرداخت حقوق دستگاه های شمول و پرداخت تمل های دارایی های ملی است و جا دارد همه به دولت کمک کنند .
سخنگوی فراکسیون مستقلین ولایی تاکید کرد:سابقه نداشته است دولتی از حیث افت درآمدهای نفتی و رکود بازار درگیر این حجم مشکل شود و مجلس باید در اولین آزمون به وزرای پیشنهادی دولت رای بدهد./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.