شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

با فضاسازی نمی توان بر نماینده مردم اعمال نظر کرد

شنبه,۱۱ام مهر ۱۳۹۴ - سیاسی

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت تاکید کرد: نباید فراموش کرد که حامیان برجام بیش از معترضان اقدام جامع مشترک است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به تجمع سه روزه معترضان به برجام مقابل قوه مقننه گفت: طبیعتا انتظار می رود هر حرکتی که انجام می شود در چارچوب قوانین کشور باشد، هیچ کس در هیچ رده ،هیچ جایگاه، هیچ لباس و هیچ صنفی نباید به خود اجازه دهد کاری را خلاف قانون انجام دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه احتمالا فردا گزارش کمیسیون برجام در صحن علنی قرائت می شود، ادامه داد: مجلس در بررسی برجام به دو فاکتور حتما توجه خواهد داشت. یکی اینکه خط های قرمزهایی که مقام معظم رهبری تبین و تعیین کردند حتما رعایت شود و موضوع دوم این است که علاوه بر خط قرمزها، باید بررسی کنیم منافع و مصالح کشور در چه مواردی است.

وی تاکید کرد: مجلس که نمی آید بر اساس فضای ایجادی و احساسی داخل خیابان تصمیم بگیرد. مجلس شورای اسلامی عصاره ملت و نخبگان کشور است حالا نمی دانم چرا بعضی ها تصور می کنند با فضاسازی ها می تواند بر وکلای مردم اعمال نظر کنند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت اظهار داشت: مجلس همه صداها را می شنود. اما فرمایشات، رهنمودها و خطوطی که مقام معظم رهبری تعیین کرده برای نمایندگان مجلس در اولویت است و سپس منافع ملی کشور مد نظر تصمیم گیری های وکلای مردم است. بنابراین بعضی های به خود زحمت ندهند که بخواهند به روش های مختلف فشاری بر مجلس بیاورند.

این نماینده عنوان کرد: شب خوابیدن و روز خوابیدن در مقابل قوه مقننه هیچ اثری بر نظر مجلس و نمایندگان ندارد.

جعفرزاده ایمن آبادی با یادآوری اتفاقات پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88، گفت: هر اقدام غیرقانونی آغاز کننده فتنه است. همان سال هم اگر اقدامات در چارچوب قانون انجام می شد و همه مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری به قانون تمکین می کردند هیچ اتفاقی در کشور رخ نمی داد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اما عدم پذیرش قانون و استنکاف از اجرای قوانین موجبات ایجاد فتنه بزرگ در کشو فراهم کرد، الان هم شاهد همان روند در کشور هستیم.

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر اینکه کار غیرقانون برابر با ایجاد فتنه در کشور است، اظهار داشت: از همه گروه ها، جناح ها و نظرات مختلف دعوت می کنیم به اینکه از قانون تمکین کنند و اجازه بدهند مجلس گزارش کمیسیون ویژه برجام را بررسی کند و این گزارش را با فرمایشات رهبری و مصالح کشور تطبیق دهد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت تاکید کرد: امکان دارد کمیسیون ویژه بررسی برجام تحت فشارهایی گزارشی ارائه کرده باشد. برای ما فصل الخطاب گزارش کمیسیون ویژه نیست، بلکه فصل الخطاب مقام معظم رهبری و منافع ملی کشور است.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.