شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

بخش بین‌الملل نصیبی از جذابیت جشنواره فیلم‌ فجر ندارد

دوشنبه,۱۶ام فروردین ۱۳۹۵ - سیاسی
عضو فراکسیون هنرورسانه با بیان‌اینکه پس از برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر در بهمن‌ماه، همه این جشنواره را تمام شده می‌بینند، گفت: مدیران باید بتوانند جذابیت این بخش را همچون جشنواره‌های مشابه جهانی بالا برند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره برگزاری مجزای بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر، گفت: تفکیک بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر از بخش مسابقه ایران آن، نیازمند دارا بودن استانداردهای لازم است و به صرف مستقل شدن از بخش ملی نمی‌توان آن را جشنواره‌ای کامل، حرفه‌ای و بین‌المللی دانست چراکه انتظار می‌رود مستقل شدن بخش بین‌الملل جشنواره فجر به تأثیرگذاری فرهنگی منجر شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: استقلال بخش بین‌الملل جشنواره فجر باید به کارزاری برای تجلی و تقویت سینمای مستقل تبدیل می شد اما فیلم‌های ایرانی انتخاب شده در دوره گذشته برای نمایش در این بخش، چندان حاوی این پیام نبودند.

وی ادامه داد: اگر چه جداسازی بخش داخلی و بین‌الملل جشنواره فجر می تواند اتفاق خوبی تلقی شود اما بهتر بود افرادی که از جشنواره‌ها و نقاط مختلف دنیا به ایران می‌آیند، تمام فیلم‌های ایرانی را با هم و در یک مجموعه ببینند؛ زیرا این موضوع سبب خواهد شد که فیلم‌ها برای جشنواره‌های مختلف انتخاب شوند ولی با وضیعت کنونی، جشنواره محدود شده و در محیط بسته‌ای اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر از این منظر که نمایش برخی از فیلم‌ها را برای مخاطب بین‌المللی محدود می‌کند ضرر محسوب می‌شود، اضافه کرد: بهتر بود مانند گذشته یک سئانس فیلم ایرانی و سئانس بعد فیلم خارجی نمایش داده می‌شد تا فیلمساز ایرانی فرصت مقایسه اثر خود را با آثار جهانی پیدا می‌کرد

جعفرزاده ایمن‌آبادی در ادامه تاکید کرد: در هیچ جای جهان دو جشنواره ملی و بین المللی همزمان برگزار نمی‌شود زیرا هر کدام داستان خاص خود را دارد اما فلسفه جداسازی بخش ملی و بین‌الملل جشنواره فیلم فجر فرق دارد چراکه بخش مهم و جذاب آن در بهمن ماه برگزار می‌شود، بنابراین مدیران باید از خودشان بپرسند دیگر چه چیزی مانده که بخواهند در اردیبهشت ماه برگزار کنند؟! و فکری برای دیده شدن این بخش کنند.

عضو فراکسیون هنر و رسانه مجلس در پایان گفت: مدیران باید بتوانند جذابیت این بخش مجزا شده را همچون جشنواره‌های مشابه جهانی بالا برند در حالی که رویداد هنری فوق در داخل کشور هم به درستی بازتاب ندارد و پس از پایان بخش ملی در بهمن ماه همه این جشنواره را تمام شده می‌بینند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.