شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

بدنبال سهم‌خواهی از دولت و معرفی هیچ فردی نیستیم!!

چهارشنبه,۲۸ام تیر ۱۳۹۶ - سیاسی

مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نائب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در گفت و گو با خبرنگار اعتمادآنلاین، گفت: ما با خود آقای رییس جمهور خیلی کاری ندارم چون به دنبال سهم خواهی نیستیم و به دنبال معرفی فرد هم نیستیم.

وی تصریح کرد: ما به صورت علمی و فنی با رییس جمهور برای کابینه کار و شاخص هایمان را تعیین می کنیم چون رییس جمهور باید کابینه اش را انتخاب کند و ما حق دخالت نداریم. منتها رییس جمهور باید با شاخص هایی که ما تعیین می کنیم را برای کابینه انتخاب کند، در غیر این صورت از فراکسیون ما انتظار رای نداشته باشد.

این نماینده مجلس، درباره شاخص های مدنظر فراکسیون مستقلین، اظهارداشت: در هر حوزه ای شاخص های متفاوتی مطرح است. یک بخش شاخص های عمومی است که باید لحاظ شود و یک بخش نیز شاخص های اختصاصی که بنابر حوزه ها تعیین می شود. شاخص های عمومی ائم از اینکه اعضای کابینه جوان باشند، تجربه کار داشته باشد و … شاخص های اختصاصی نیز اشرافیت به اسناد بالا دستی داشته باشد و متعهد به انجام برنامه باشد و در راستای اقتصاد مقاومتی برنامه هایش را بدهد.

جعفرزاده در پاسخ به اینکه آیا در فراکسیون خط قرمزی هم برای معرفی وزرای فعلی دارید؟، گفت: ما چیزی به نام خط قرمز نداریم. خود دولت بهتر می داند که چه کسانی در کابینه باید تغییر کنند. باید افراد را با شاخص های مدنظر بررسی کرد. ما به فرد اصلا نظر نداریم و به موضوع فردی نگاه نمی کنیم. کسانیکه شرایط سنیشان اقتضا می کند که دیگر نباشند، در کابینه دوازدهم نیایند.

وی افزود: هر وزیری چه قدیم و چه جدید را در ترازو می گذاریم اگر با شاخص هایمان تطابق داشت رای می دهیم در غیر اینصورت رای نمی دهیم.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.