شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

برای نمایندگان می بایست کارنامه صادر و درحوزه انتخابیه توزیع گردد

سه شنبه,۶م بهمن ۱۳۹۴ - سیاسی
IMG_8677

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در رابطه با عدم مشارکت  بعضی از نمایندگان در مجلس گفت: متاسفانه این عدم مشارکت یک روال ساری و جاری در صحن است. این افراد یک استدلال برای خودشان دارند و می‌گویند ما مخالف این موضوع هستیم. اگر رای بدهیم رای مخالف می‌دهیم اگر رای هم ندهیم، رای‌مان جزء مخالفین محسوب می‌شود.
وی افزود: در رای‌گیری آنهایی که کاملا موافق هستند حتما باید شرکت کنند، آنهایی که رای مخالف می‌دهند و آنهایی که اصلا شرکت نمی‌کنند رای‌شان مخالف محسوب می‌شود. هیئت رئیسه باید این نقص را جبران کند.
کارنامه حضور و غیاب نمایندگان برای حوزه انتخابیه!
نماینده مردم رشت اضافه کرد: یک بار در سنوات گذشته برای نمایندگان مجلس کارنامه‌ای ایجاد کردند که مثلا در ۱۵ روز گذشته که ۷۰ بار رای‌گیری صورت گرفته است، شمای نماینده در این ۷۰ بار رای‌گیری مثلا ۶۰ بار شرکت کرده‌ای ۱۰ نوبت اصلا رایی نداده‌ای.خب این در کارنامه آن نماینده ثبت شد و خیلی هم کار خوبی بود. نمی‌دانم چرا یک بار تنها در مجلس صورت گرفت و دیگر انجام نشد. من همیشه گفته‌ام که برای نمایندگان همیشه باید یک کارنامه صادر شود و در آن درج گردد که چه قدر غیبت، تاخیر، مرخصی استعلاجی و استحقاقی دارند، چه قدر صحن مجلس را ترک می‌کنند و می روند و چه قدر در رای‌گیری‌ها شرکت می‌کنند. یعنی حوزه انتخابیه باید بداند که کسی را که به مجلس فرستاده است میزان حضور فیزیکی و معنوی‌اش چه اندازه بوده است.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: اگر کارنامه‌ها در حوزه انتخابیه پخش شوند نمایندگان از ترس رای نیاوردنشان هم که شده در جلسات حضور می‌یابند و مشارکت می‌کنند، چون قطعا مردم حوزه انتخابیه از آنها می‌پرسند که آقا ما شما را فرستادیم در ۱۰۰ روز کاری غیبت داشتی، در آن ۲۰۰ روزی که بودی ۳۷۰ مورد رای‌گیری شد تنها ۲۵۰ مورد را رای دادی چرا در آن ۱۲۰ مورد رای‌گیری شرکت نکردی؟ ارائه کارنامه شفاف همان نظارت مردم بر مردم است. الان جایی ثبت نمی‌شود که فلانی رای نداده است البته ثبت می‌شود اما به اطلاع عموم نمی‌رسد و کسی هم از شخصی که رای نداده نمی‌پرسد چرا با این قضیه موافقت کردی و یا چرا مخالفت. الان نمایندگانی که خودشان پزشک هستند را نگاه کنید و میزان مرخصی‌های استعلاجی آنها را بررسی کنید.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*

کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.