شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

جعفرزاده در نشست با وزیر صنعت:

برای برخی هنوز انتخابات تمام نشده است و تلاش می کنند موج ناامیدی در مردم گسترده شود!

دوشنبه,۹ام بهمن ۱۳۹۶ - سیاسی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در نشست اعضای فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی که شب گذشته (دوشنبه ۲ بهمن) برگزار شد، گفت: متاسفانه امروز به صورت ناجوانمردانه حملات متعددی به دولت صورت می گیرد در حالی که منابع و مصارف و اوضاع کشور مشخص است و عملکرد دولت نیز بر مبنای همین ظرفیت هاست، اما گویا هنوز انتخابات برای عده ای تمام نشده است و برخی اصرار به ناامید ساختن مردم دارند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همه ما سوار بر یک قایق هستیم و نباید این قایق را سوراخ کنیم، تصریح کرد: فراکسیون مستقلین ولایی همواره چنین استراتژی ای داشته که همراه و همگام دولت باشد تا مشکلات و موانع در سر راه مردم مرتفع شود، به همین منظور مواردی را به صورت تیتروار در حوزه صنعت، معدن و تجارت بیان می کنم.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۵ در حدود ۲۴ هزار واحد صنعتی و کشاورزی رقمی حدود ۱۷ هزار و یکصد میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح رونق تولید دریافت کرده اند، گفت: در آن زمان رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی اعلام کرد این تسهیلات صرف مطالبات معوق واحدهای تولیدی شده است و افزایش نقدینگی و رونق تولید در این واحدها با این تسهیلات به وجود نیامده است، لذا این اعتبارات عمدتاً به بدهی های بانکی و معوقات اختصاص داده است.

جعفرزاده ایمن آبادی، طرح شبنم کد و ایران کد را دو طرح وزارت صنعت برای مبارزه و مقابله با قاچاق عنوان کرد و از وزیر صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد که علت لغو این دو طرح را بیان کند و افزود: وزارت صنعت، چه برنامه ای برای مبارزه با قاچاق کالا دارد.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس ادامه داد: در توافق ترجیحی میان ایران و ترکیه، کالاهایی که در لیست وارداتی ایران از ترکیه قرار داده شد، در داخل کشور تولید می شوند که باید ضرورت واردات این کالاها بررسی شود.

وی تصریح کرد: تا تیرماه ۹۶ تنها ۳۰۰ میلیارد تومان از ۲ هزار میلیارد تومان مصوب صندوق توسعه ملی برای حمایت از صادرات غیرنفتی اختصاص یافته است که بیان علت این مهم نیز ضرورت دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به افزایش اکتشافات حوزه معدن و کاهش واردات در حوزه فولاد این دو مهم را از اقدامات مثمرثمر وزارت صنعت در سال ۹۶ دانست که جای قدردانی و تشکر دارد.

جعفرزاده ایمن آبادی غفلت از حوزه معدن و صنایع کوچک را دو نقد مهم کارشناسان از برنامه های راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت برشمرد و ادامه داد: همچنین یکی دیگر از موارد چالش برانگیز در حوزه بازرگانی، نسبت ۱۰ برابری واردات به صادرات در مناطق آزاد است. همچنین ۹۰ درصد کالاهای قاچاق از مناطق آزاد صورت می گیرد.

وی تغییر ساختار چندباره در وزارت صنعت، معدن و تجارت را اقدامی نامناسب ارزیابی و اضافه کرد: سوال من این است که هزینه تعویض تابلوهای سردر هر نهاد در کل کشور با یک تغییر اسم چقدر است؟ چرا باید هزینه اضافه به کشور تحمیل کنیم؟ چرا اجازه نمی دهیم مردم به ثبات در شاکله وزارتخانه ها عادت کنند؟

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با اشاره به پایان کار کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور در قوه مقننه عنوان کرد: چنانچه درخواست یا پیشنهادی درخصوص لایحه بودجه دارید، به نمایندگان منتقل کنید تا آنها مسائل و موانع حوزه صنعت در لایحه بودجه سال آینده را با تعامل بیشتر نهایی و به تصویب برسانند./

پایان پیام

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.