شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

برخورد انفعالی با آلودگی هوا توجیه‌ناپذیر است

شنبه,۵ام دی ۱۳۹۴ - اجتماعی
غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌ابادی در واکنش به افزایش آلودگی هوا، گفت: درخصوص کاهش آلودگی هوا مردم امیدوار نیستند، در کشوری مانند چین مسئولان برای رفع آلودگی هوای شهرهای شانگهای و پکن به مردم برنامه‌های موردنظر را اعلام و مشخص می‌کنند که در مدت زمان معین چه میزان از آلودگی کاهش می‌یابد، در واقع دولت متعهد است اما در کشور ما، دولت انفعالی برخورد کرده و وانمود می‌کند که راهی جز تعطیلی مدارس در کشور وجود ندارد.
 
 
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از دولت انتظار می‌رود مسئولیت مشکل آلودگی، حتی اگر مربوط به سیاست های غلط دولت‌های گذشته است را بر عهده گیرد و تدبیر جدی بیندیشد.
 
 
وی افزود: انتقال صنایع آلوده از مراکز شهر به بیرون، توسعه فضای سبز و اصلاح ناوگان حمل و نقل عمومی و اقدامات دیگر در برنامه‌های دولت دیده نمی‌شود، در حقیقت نبود برنامه مشخص نارضایتی مردم را افزایش داده است.
 
 
جعفرزاده‌ایمن‌ابادی با تاکید بر اینکه دولت هیچ برنامه مشخصی برای رفع آلودگی هوا ندارد، گفت: نمایندگان نیز بارها متذکر شده‌اند که دولت به جهت زمانی برنامه کاهش آلودگی هوا را مشخص کند.
 
 
این نماینده مردم در مجلس نهم یادآور شد: برخورد انفعالی، تسلیم شدن و تعطیلی مدارس راهکار کاهش آلودگی هوا نیست و چه بسا بر بار مشکلات می‌افزاید، مردم از این حیث ناراحت و ناراضی هستند و نمی توانند توجیهات دولت را بپذیرند، در واقع تعطیلی مدارس یا هشدار برای خارج نشدن از خانه هنر مدیریتی نیست.
 
 
عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان ولایت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مهمترین اقدام دولت باید کاهش آلودگی هوا باشد که نیست، در حقیقت زمانی که دولت برنامه ندارد، نشان از سوءمدیریت سازمان حفاظت محیط‌زیست است، ارائه برنامه کوتاه مدت که شامل شناسایی مشکلات، برنامه ریزی و ارائه راهکار در مدت زمان مشخص مبتنی بر برنامه 5 ساله بلندمدت برای رفع آلودگی هوا وظیفه دولت است.
نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.