شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

برخورد ماموران ترکیه با مسافران ایرانی جای تاسف دارد

پنج شنبه,۱۲ام اسفند ۱۳۹۵ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فیلم منتشر شده در فضای مجازی از ضرب و شتم مسافران ایرانی از سوی ماموران مرزی ترکیه، افزود: این فیلم بسیار صحنه های دردناک و توهین های آشکاری نسبت به مسافران و تجار و راننده های ایرانی است که جای تاسف دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی،  یادآور شد: انتشار فیلم مذکور در مرز بازرگان به شدت افکار عمومی را متاثر کرده است و اگرچه وزارت امور خارجه اعلام کرده که باید صحت و سقم آن را مورد بررسی قرار دهد اما به نظر می رسد جای شک و تردید برای صحت این موضوع وجود ندارد.

جعفرزاده ایمن آبادی تاکید کرد: وزارت امور خارجه باید ورود مقتدرانه تری داشته باشد در برخی مواقع سیاست لبخند جوابگو نیست و باید قاطعانه تر برخورد کرد و لذا انتظار بیشتری از وزارت امور خارجه داریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری کودتای چند ماه اخیر در ترکیه، تاکید کرد: ترک ها به ما بدهکار هستند و به نظرمی رسد حافظه ضعیفی دارند چراکه در پی این حادثه دولتمردان ایران تلاش خود را کردند تا کودتا شکست بخورد و ثبات در ترکیه باقی بماند.

وی افزود: از سویی شاهد هستیم دولتمردان ترکیه به ایران توهین می کند و از سویی دیگر شاهد کتک زدن ایرانی ها از سوی ترک ها هستیم که لازم است وزارت امور خارجه با جدیت ورود پیدا کرده و گزارشی را در این زمینه به مردم ارایه دهند.

جعفرزاده با یادآوری تعرض چهار تن از عناصر ضدانقلاب به سفارت کشورمان در کپنهاگ، ادامه داد: با توجه به اتفاقات اخیر انتظار داشتیم در دولت آقای روحانی شاهد چنین صحنه هایی نباشیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با یادآوری بیانیه اخیر پادشاه عربستان در مالزی و همراهی دولت مالزی با این بیانیه، گفت: این بیانیه سراسر کذب و دروغ است لذا انتظار است وزیر امورخارجه این وضعیت را سروسامانی دهد./

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.