شاهد شمال، پایگاه خبری تحلیلی گیلان

برخی کشورهای منطقه نقش مهره شطرنج آمریکا را بازی میکنند

یکشنبه,۱۳ام فروردین ۱۳۹۶ - سیاسی

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به تحلیل دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در ایالات متحده پرداخت و گفت: اشتباهاتی که از ترامپ سر می زند قاعدتا حاکی از اشتباه ملت آمریکا در انتخابات الکترال آمریکاست که رفته رفته تبدیل به انزوایی شده که شکافی میان واشنگتن و کشورهای غربی ایجاد می کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: یکی از نمونه های اشتباه فاحش آمریکا در قبال همسایگان خود کشیدن دیواری همچون دیوار برلین میان این کشور و مکزیک بود که خاطرات تلخ دوران آلمان شرقی و غربی را تداعی می کند.

وی در ادامه با بیان اینکه مبارزه با تروریسم ادعایی است که از زمان جرج بوش شکل گرفت و ترامپ آن را ادامه می دهد، عنوان کرد: تروریسم پروری را ایالات متحده آغاز کرد و با حمایت از برخی کشورها نظیر عربستان و رژیم صهیونیستی تروریست ها را تقویت کرد اما این امر واضح و مبرهن است که روزی همین تروریسم دامن آنها را می گیرد.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه با بیان اینکه از سوی دیگر نمی توان به راحتی از کنار دستگیری کودک 5ساله در یکی از فرودگاه های آمریکا در پی فرمان عجیب ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع 7 کشور مسلمان به این کشور، اظهار داشت: جمهوری اسلامی مشکلی با ملت آمریکا ندارد اما رفتار دولتمردان آمریکایی نیز به دور از شئون دیپلماتیک است.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه تصریح کرد: جمهوری اسلامی اقدام به پذیرش بیش از 3 میلیون پناهجو کرده در حالی که کشورهای مدعی حقوق بشری همچون آمریکا نه تنها به داد مظلومان نمی رسد بلکه فرمانی مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع برخی کشورها به ایالات متحده را می دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه سیاست های ترامپ در منطقه چهره واقعی آمریکا را به تصویر کشید، گفت: آمریکا بسیاری از گروه های منطقه را تحریک می کند تا به جان یکدیگر بیفتند و در این میان متأسفانه برخی کشورهای منطقه نیز به مهره هایی برای تکمیل شطرنج آمریکا تبدیل شده اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان به رویکرد ترامپ درخصوص برجام اشاره و خاطرنشان کرد: ترامپ معتقد بود برجام از بدترین توافقنامه های بین المللی است و قصد پاره کردن آن را داشت اما زمانی که با هجمه های بین المللی روبرو شد، از آن دست کشید و به سمت اعمال تحریم علیه نهادهایی روی آورد که جمهوری اسلامی را در ساخت موشک های بالستیک حمایت می‌کنند، با این حال با این اقدامات تکراری هیچ گاه نمی‌توانند به خواسته های خود علیه ایران برسند.

نظرات مغایر با اصول اخلاقی و قوانین وب سایت منتشر نخواهد شد

*


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ است.انتشار محتواي اين وب سايت به شرط درج نام و آدرس سايت بلامانع است.